Ruth Rendell citáty

Barbara Vine · pseudonym

britská, 1930 - 2015

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (12)

Děti rozumění svým rodičům právě tak málo jako rodiče svým dětem.


Jako u většiny spisovatelů se u ní střídala velká společenská družnost s neodbytnou fyzickoiu potřebou samoty. (Astin deník, s. 128)


Jako u většiny spisovatelů se u ní střídala velká společenská družnost s neodbytnou fyzickou potřebou samoty. (Astin deník, s. 128)


Když si píšete deník, to vás naučí se poznat. Ale naučí vás to, abyste se polepšili? Pravděpodobně ne. Člověk je, jaký je. Lidé se mění, jedině když jsou velice mladí, jinak ne. ... Ani velká osobní tragédie vás moc nezmění, i když vás může ještě více zatvrdit. (Astin deník, s. 140)


Naděje je hrozná věc, nevím, proč tomu věřící říkají ctnost, naděje je strašná, protože tak často přináší zklamání. (Astin deník)


Nejlepším lékem na lásku je láska.


Nikdo nevěděl líp než on, že mít rád a milovat jsou naprosto odlišné věci. Dokonce i katolická víra ve své nadměrné rigoróznosti se nikdy nepokoušela nabádat věřící, by k sobě cítili vzájemnou oblibu. (Všechno je jinak, s. 21)


Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.


Postoj skutečného milovníka knih, ten bezvýhradný důvěrný vztah k nim, lhostejnost k jejich vnějšímu vzhledu a oddanost tomu, co obsahují. (Astin deník, s. 125)


Sobectví není žít podle svého, ale chtít po druhých, aby žili podle mého. (Pochmurný dům)


To ses ještě ve svém věku nenaučila, že nemá smysl lámat si hlavu tím, co si lidi budou myslet? Něco si myslet budou, ať uděláme cokoliv, a obvykle si myslí něco naprosto nesprávného. (Astin deník, s. 94)


Z odkládané naděje zpočátku těžkne srdce a později vede k nudě. (Astin deník, s. 41)