Rainbow Rowell citáty

americká, 1973

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (37)

,,To byl nápad vaší mámy, že vás vychováme bez vyznání." ,,Taky přišla s tím, že nás vychováte bez mámy."(Fangirl)


,,Žít šťastně až do smrti, nebo třeba jen žít spolu až do smrti není žádný klišé," řekla Wren. ,,Je to ta nejvznešenější a taky nejodvážnější věc. o kterou se lidi můžou pokusit."


"Tys to chtěl?" "Ne. Proč bych měl? Jak by mě něco takového vůbec mohlo napadnout ? "Hele, víte, čím by se celá ta příšerná situace ohledně upírů, mojí matky, války a zkázy magie dala vyřešit? Kdybych si dal líbačku se svým přiblblým spolubydlícím. S tím, co mi jednoho dne nejspíš nadobro zmrví život. To je nápad." " (Baz-Nedej se)


(...) je to jako kdyby John Lennon psal s... Taylor Swiftovou místo s Paulem McCartneym. Nefandi si tolik, podotkla Cath. Nejsi zdaleka tak hezkej jako Taylor. Fangirl


Ale co vůbec sejde na tom, že nikdy nemám dobré úmysly? Moje cesta do pekla není dlážděná dobrými úmysly - ani špatnými -, je to zkrátka moje cesta. (Nedej se)


Bydlet na pokoji s člověkem, kterého nade všechno chcete, je jako bydlet s otevřeným ohněm. Neustále vás to k němu táhne. A neustále se odvažujete až příliš blízko. A víte, že neděláte dobře - že z toho nic dobrého nekouká - že z toho nikdy absolutně nic nebude. Ale děláte to přesto dál. A pak... No co asi. Pak se spálíte.


Eleanor měla pravdu. Nikdy nevypadala hezky. Vypadala jako umělecké dílo, a umění nemá být hezké, má v člověku vyvolat nějakou emoci.


He´s not a monster.He´s just a villain.He´s not a villain.He´s just a boy. (Carry On)


I hated him so much that spring. I hated the sight of him- I hated what the sight of him did to me. (Carry On)


Jenže já potřebuju mozek, který se umí splašit, chápeš? Potřebuju myslet. Kdybych nemohl myslet, kdo bych pak byl?


Kdyby nás Shakespeare chtěl přesvědčit, že jsou do sebe zamilovaný, neřekl by nám skoro hned v první scéně, že Romeo byl celej štajf do Rosaliny...Shakespeare si dělá z lásky legraci. - Eleanor, Eleanor a Park


Když se nedokážete zachránit sami, má vůbec smysl vás zachraňovat? (Eleanor a Park)


Kéž by mi to nikdy nedošlo. Že ho miluju. (Nedej se)


Love. Purpose. Those are the things that you can’t plan for. Those are the things that just happen. And what if they don’t happen? Do you spend your whole life pining for them? Waiting to be happy? - Lincoln, Attachments


Máš v sobě tolik života, Simone Snowe. Připadl ti můj podíl. (Nedej se)


Myslím, že pro tebe žiju. -Eleanor, Eleanor a Park


Nedovoluji si myslet na to dobré protože vím, že by mě to nakonec připravilo o rozum jak moc by se mi potom stýskalo. (Nedej se)


Neexistuje jediný důvod, abysme si mysleli, že se přestaneme milovat. Ale máme spoustu důvodů myslet si, že nepřestaneme. - Eleanor & Park


neexistuje nic opojnějšího, než stvořit něco z ničeho. Stvořit něco ze sebe. (Fangirl)


Nemám tě rád, řekl. Já tě potřebuju. - Park, Eleanor a Park


Nepřipadám si jako oběť traumatu. Připadám si jako dům po požáru. Občas jako někdo, kdo umřel, ale zůstal ve svém těle. A někdy zas jako kdyby umřel někdo jiný, jako by někdo jiný obětoval všechno, abych mohl vést normální život. S křídly. A s ocasem. A s upíry. A s kouzelníky a čarodějkami.


Nevítej mě, protože pak se budeme muset rozloučit a já loučení nesnáším. (Nedej se)


Nic takovýho jako krásný princové neexistuje, řekla si. Neexistujou žádný šťastný konce. (Eleanor a Park)


Oba jeho rodiče chodili na Oxford, ale Baz prohlásil, že se radši probodne kůlem, než by odešel z Londýna. „Vážně by to na tebe zabralo?“ zeptal jsem se ho. „Co?“ „Kůl.“ „Hádám, že na srdce probodnuté kůlem by umřel každý, Snowe.“ Nedej se


Plakala jsem, ale protože jsem věděla, že se to ode mě očekává, ne protože jsem si nemohla pomoct. (Nedej se)


Plýtváš milostí, jako by tě to nic nestálo.


Postavy a svět tvoří příběh (Fangirl)


Protože lidi si chtějí pamatovat, jaké to je být mladý? A zamilovaný? -Park, Eleanor a Park


Přemýšlet o věcech, které nemůžeš mít nebo změnit, bolí. Lepší je na to prostě nemyslet.


Psát je někdy jako běžet z kopce, prsty kmitají kdesi za vámi, podobně jako nohy, když tak docela nestačí zemské přitažlivosti. (Fanfirl)