Phyllis Christine Cast citáty

P. C. Cast · pseudonym

americká, 1960

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (25)

"Ale jedno si pamatuj: temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra." - Bohyně Nyx, Označená


"Kde je světlo, musí nutně být i temnota..." (Bílý býk, Kalonův pád)


"Nech to být. Elliott to nemá v hlavě v pořádku." "To vidím, evidentně má místo mozku bobky," zasyčela jsem a provrtávala toho slimejše pohledem. Z jeho vlasů se mi zvedal žaludek. "Bobky?" Damien se rozesmál, vzal mě a Stevie Rae v podpaží a jako růže mezi ttrním s námi vykročil chodbou. "Tohle se mi na naší Zoey líbí," podotkl. "Umí být šíleně sprostá." "Bobky přece nejsou sprosté slovo," namítla jsem. "Přesně to se ti snaží naznačit, kamarádko." Stevie Rae se taky rozesmála. "Aha." Přidala jsem se k nim. Moc, vážně hrozně moc se mi líbilo, jak řekl "naše Zoey". Jako bych už patřila mezi ně... Jako bych tady byla doma. (Škola noci - OZNAČENÁ)


"Nyx si tě vyvolila. K čemu, to nevíme. Ale jasně tě označila svým znamením. Kdyby chtěla dopustit, abys selhala, nevyvolila by tě." (Neferet - Označená.


"Pohodlí je pro zbabělce a nehezké lidi." (Afrodita, Škola noci-Pokoušená)


"Proč bych ztrácel čas zlobou, když je o tolik zábavnější radovat se a žasnout?" (Erebus, Kalonův pád)


"To má být vtip? Odporné čůzy, co si kompenzují traumata z dětství tím, že ze sebe dělají školní královny. Příležitost totálně se ztrapnit. Pití krve. To je přece parádní kombinace, nenechala bych si ji ujít ani za nic."


"To nedokážeš mluvit normálně, kovbojko?" zeptala se Afrodita. "Já to s dovolením přeložím z jazyka venkovského idiota do normální angličtiny." otočila se ke mně. "I bez přemýšlení jsi věděla, že Kalona není v Americe. Možná se moc snažíš a kvůli tomu jsi zablokovaná. Když se uvolníš, třeba se ti to samo vybaví."


"Vezmu si do nemocnice učení a všechno dohoním." Afrodita jí věnovala široký chlácholivý úsměv, falešný jak prsa Pamely Andersonové.


"Víš, že jsi mrtvý, viď?" "Ty vole, nekecej! Já jsem mrtvej?" opáčil Heath sarkasticky." Ještě žes mi to řekl. Co já bych si bez tebe sakrální počal?"


Dobře, dám příklad: paradoxem války je, že musíte zabíjet lidi, abyste zabránili zabíjení lidí. Damien, Předurčená


Drž se pravdy. Nikdy nezapomínej na to, co náš lid ví už odpradávna: že v pravdivých slovech se skrývá hluboká síla. -Babička Redbirdová, Škola noci- Pokoušená


Chci tě odměnit právě proto, že nic nežádáš, velká bohyně. (Kalonův pád - Matka Země)


Jedeme v tom společně, ať se děje, co chce. (Označená)


Jedno si pamatuj: temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra. (Škola noci, Zrazená)


Kde je Světlo, musí nutně být i Temnota. (Kalonův pád)


Když uděláš chybu, ať už v tomhle životě nebo v některém předchozím, pouč se z ní- jen tak se z ní stane nová příležitost. -Babička Redbirdová, Škola noci- Pokoušená


Lenobia zase zvedla obočí. "Nevím, jestli jsi už o něčem podobném slyšela, ale existuje takové zařízení, které většina z nás běžně používá, jmenuje se mobilní telefon. Možná tě to překvapí, ale Drak i Anastasia ho mají."


Někdy pravda zapadne hluboko a člověku dlouho trvá, než přijde na to, jak ji dostat ven -Zoey, Pokoušená


Škola noci, OZNAČENÁ (Zoey a Afrodita) "Dneska jsi možná vyhrála, ale tím to nekončí," pronesla. Už mě fakticky unavovala. "Tohle nebyla žádná soutěž. Jenom jsem se snažila dát všechno do pořádku." "A teď máš pocit, že se ti to povedlo?" Nervózně střelila pohledem po altánu, jako by se bála, že ji někdo sleduje. "Nemáš ani ponětí, o co tady dneska šlo. Jen tě využívají - jako nás ostatní. Jsme jenom loutky, nic víc." Rozhněvaně si otřela oči a mně došlo, že brečí. "Afrodito, nemusíme se k sobě chovat takhle hnusně," navrhla jsem tiše. "Ale musíme!" odsekla. "Hrajeme svoje role, jak se to od nás čeká. Uvidíš... uvidíš sama..."


Tahat soukromý záležitosti na veřejnost nejni správný. -Kramisha, Škola noci- Pokoušená


To, co s sebou nese největší pocty, taky často provází nejvíce problémů. (Lenobia, Zrazená)


Všichni jsme ovlivněni svojí minulostí, ale vždycky je v našich silách, aby to, co jsme udělali, neřídilo to, jak se zachováme v budoucnu. -Babička Redbirdová, Pokoušená


Zahlédl svůj odraz na klidné hladině líného potoka a zjistil, že jeho dříve úplňkově stříbrná křídla jsou nyní černá jako Temnota, kterou vpustil do Nyktiny říše. (Kalonův pád)


Zoey Redbirdová, dcero Noci, jmenuji tě svýma očima a ušima pro současný svět, který se snaží nalézt rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Nyx - Označená)