Paolo Sorrentino citáty

italská, 1970

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (15)

Ji zajímá celé tělo, které bude odpovídat. Sex je jako hudba. Vyžaduje harmonii. A má pravdu. My už nejsme schopní obdarovat harmonií nikoho, Micku. (Mládí)


Jsem tvůj otec, ale v tomto okamžiku a na základě mnoha indicií si nejsem vůbec jistý, že ty jsi můj syn. - Udělej si poznámku. To dáme do filmu. (Mládí)


Julien je blbec. Já jsem v posteli moc dobrá. - Já vím. - Jak... to víš? - Jsi má dcera. A i já, se vší skromností, jsem byl pod peřinou docela zázrak. (Mládí)


Královna by byla poctěna, pokud byste od ní v červnu přijal jmenování Sirem (. . .) Její Výsost by byla šťastná, kdybyste tu nabídku přijal. - Její Výsost nebyla nikdy šťastná. (Mládí)


Krása musí být potrestána, aby byl život pro nás ostatní přijatelný. (Mládí)


Myslíš, že po 43 letech přátelství a 11 společných filmech budu zrovna tobě vykládat kraviny? – Ne, nemyslím…nezasloužil bych si to. – Přesně, nezasloužíš si to. Ty si zasloužíš, abych ti nalila čistého vína. Proto jsem hnula prdelí a z Los Angeles jsem přijela až sem. Abych s tebou mluvila osobně.


Pamatuješ si na Gildu? - Gilda je film? - Ne, Gilda Blacková. Do které jsme se oba dva zamilovali. - Gilda Blacková??? - Gilda Blacková. - Na co ty si nevzpomínáš! To bylo tak před sto lety. - Mně se to zdá být včera. Dal bych dvacet let života za to, kdybych jí dostal do postele.... - Udělal bych pěknou blbost. Gilda Blacková rozhodně neměla cenu dvaceti let života. Neměla cenu ani jednoho dne. (Mládí)


Paní, mohla byste nás chvíli nechat o samotě. Já a tady jeho tchán bychom si chtěli říct něco soukromého. - Jistě, ale jen na chvíli. Nemůžeme být jeden bez druhého víc jak pět minut. - Jsi moc laskavá, drahá, nedělej si však starosti, na to, abych pronikl do psychologie svého syna, mi stačí pouhá minuta... (Mládí)


Problémem je, že "Líbezné písně" jsem složil pro svou ženu. Zpívala je pouze moje žena. Nahrála je pouze moje žena. A dokud tady budu, bude je zpívat pouze moje žena. A problém, můj drahý pane je, že moje žena už nemůže zpívat. Pochopil jste to teď? Pochopil? (Mládí)


To je obyčejný čaj, anebo vylepšení ginem? - Obyčejný. Snažím se být hodný. - Škoda!


Třicet franků, že si za celou večeři nevymění jediné slovo. - Jsem si tak jistý, že promluví, že dávám padesát franků. - Domluveno. (Mládí)


Tvůj syn nechal mou dceru. - Kurva. Co to říkáš? - Přicházeli k letadlu a on se v jednom tunelu, kterým procházeli, zastavil a řekl jí, že se zamiloval do jiné ženy. - V tunelu si prostě musíš připadat jako v tunelu. - To je ale hluboká myšlenka. Jsi opravdu mágem metafory. (Mládí)


Únava je nejlepší kamarádka svobody.


Už sem nikdy nepřijedu trávit dovolenou, protože je naprosto zbytečné vracet se do míst, kde jsme byli šťastní. Musíme se dívat do tváře všemu dalšímu. (Mládí)


Víte, že když chci, můžu chlapa v posteli úplně zbláznit? (…) Pane, pane! Proberte se, sakra! – (…) Ale Vám stačí udělat něco mnohem menšího, aby se kvůli Vám nějaký muž zbláznil.