Michael Crichton citáty

John Lange, Jeffery Hudson, Michael Douglas · pseudonymy

americká, 1942 - 2008

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (22)

,,Po celý život tě budou chtít lidé připravit o tvoje úspěchy. Tak se jich nevzdávej sama." (Sarah Hardingová-Ztracený svět)


,,Pravda je, že člověk je jen zvíře. Chytré zvíře, ale jen zvíře." (Michael Crichton-Cesty)


,,Věřím, že můj život má nějakou cenu, a nechci ho promarnit tím, že budu myslet na oblečení. Po pravdě řečeno, umíte si představit něco nudnějšího než módu?'' (Ian Malcolm-Jurský park)


"Nechápali, co činí." Obávám se, že tohle by mohlo stát na náhrobním kameni lidstva.


Fyzik Gerhard Robbins uvádí, že „přesně řečeno, žádná hypotéza nebo teorie nemůže být nikdy dokázána. Může být pouze vyvrácena. Když říkáme, že teorii věříme, říkáme tím ve skutečnosti, že nejsme schopni ukázat, že tato teorie je mylná – ne že jsme schopni ukázat, nade všechny pochyby, že tato teorie je správná. Vědecká teorie může být uznávána roky, dokonce staletí, a mohou být shromážděny stovky útržků podpůrných důkazů. A přesto je teorie vždy zranitelná a jediný nesouhlasný nález stačí k tomu, aby se hypotéza zhroutila a volalo se po nové teorii. Nemůžeme nikdy vědět, kdy se takový konfliktní důkaz objeví. Možná se to stane zítra, možná nikdy. Historie vědy je však poseta ruinami mocných budov zhroucených nehodou, nebo trivialitou.“ (Pojídači mrtvých)


Knihy se ani tak nepíší, ale přepisují. Je to jedna z nejtěších věcí připustit si to, zvláště poté, co jste ji už přepsali posedmé a pořád to není ono.


Mae je dobrá bioložka, ale specializovaná na primáty. Je zvyklá zkoumat nepočetné skupiny velice inteligentních zvířat, která mají hierarchie dominance a vůdce skupin. Byla toho názoru, že komplexní chování je nutně výsledkem komplexní inteligence. A dělalo jí potíže pochopit, jak velkou sílu má samoorganizační chování obrovské populace hloupých zvířat. (Kořist)


Mistr karate nezabíjí lidi holýma rukama. Nenechá se vyprovokovat kecy své manželky, aby ji zabil. Osoba, která zabiji, je osoba, která nemá vnitřní kázeň, zábrany, a která si svou moc kupuje jako preclíky. - Jurský park


Myslíte si, že člověk může zničit Zemi? Taková bláhová zpupnost. Země už toho přežila hodně a určitě přežije i nás. Pro naši planetu je milion let jako nic. Tahle planeta žije a dýchá v nepoměrně delších časových úsecích. Nerozumíme jejímu pomalému životnímu rytmu a ve své nadutosti jsme se o to ani nepokusili. Žijeme na ní jen kratinký okamžik. Pokud z ní zítra zmizíme, rozhodně nás nebude postrádat.


Není to nakonec takhle pokaždé? Všechno vždycky zkazí nějaká drobná chybička. Avšak stále cítila jakési podivné opojení, rozjařilost a jaksi nemohla uvěřit, že ji ta zvířata loví. Nemohla uvěřit, že její život skončí tímto způsobem. Připadalo jí to nemožné. Probudilo se v ní jakési veselí, jež ji před takovým pomyšlením ochraňovalo. Prostě nemohla uvěřit, že se to stane. (Jurský park)


Nikdo nedělá nic, dokud není pozdě.


Nikdo nevyjde z života živý. (Kongo)


Obavy, vyvolané kontaktem s neznámou formou inteligence, nejsou prozkoumány a nemohou být dopředu přesně odhadnuty. Ale nejpravděpodobnějším následkem takového kontaktu je naprosté zděšení. (Koule)


Planeta není v nebezpečí. To my jsme v nebezpečí. Nemáme sílu zničit planetu nebo ji zachránit. Ale máme sílu zachránit sami sebe. (Ian Malcolm-Jurský park)


Po celý život ti budou lidé neustále cosi říkat. A většinou, pravděpodobně z devadesáti pěti procent, bude to, co ti budou říkat, špatně. To je skutečnost. Lidé jsou prostě přímo nabití špatnými a nepřesnými informacemi. Takže je těžké poznat, komu věřit. (Ztracený svět- Sarah Harding)


Pokud neznáš svou rodinnou historii, neznáš nic. Jsi jako list, který netuší, že je součástí stromu.


Při pohledu do tohoto kraje se dalo snadno uvěřit, že se skutečně přesunuli v čase milióny roků nazpět do ztraceného světa. - Jurský park


Příliš se soustředí na to, co mohou udělat. Nikdy nepřemýšlí o tom, co by měli udělat.


Se všemi vědomostmi, které shromáždila psychologie, je jedna potíž: nikdo je nemůže uplatnit sám na sebe.


V informační společnosti nikdo nepřemýšlí. Očekáváme, že bude odstraněn papír, ale ve skutečnosti jsme odstranili myšlenky.


Vědecké poznání je jako zděděné bohatství. Přečteš si, co udělali ostatní a uděláš další krok. Můžeš to udělat jako velmi mladý. Můžeš docílit velmi rychlého pokroku.


Všichi žijeme ve virtuálních prostředích, definovaných našimi představami.