Mary Ann Shaffer citáty

americká, 1934 - 2008

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (16)

ČÍTANIE NÁS CHRÁNI PRED HLÚPNUTÍM


Čtenář s vyhraněnými názory neumí lhát...


Domnívám se, že pokud nám na někom nebo na něčem začne opravdu hluboce záležet, vysíláme do světa svoji vnitřní energii a za ni se nám dostane požehnání.


Falešná hrdost může člověku snadno zničit celý život, když si nedá pozor. (Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů)


Humor je nejlepší způsob, jak učinit nesnesitelné věci snesitelnými.


Chlapi mají víc do sebe, když o nich člověk čte v knížkách, než ve skutečnosti.


KEĎ ZAČNETE ČÍTAŤ DOBRÉ KNIHY PRESTANÚ SA VÁM PÁČIŤ ZLÉ


KNIHY ASI MAJU INŠTINKT POŠTOVÉHO HOLUBA, KTORÝ ICH VŽDY PRIVEDIE K TÝM SPRÁVNYM ČITATEĽOM


Možná mají knihy nějakou zvláštní schopnost, která je intuitivně navede k těm nejpovolanějším čtenářům.


MUŽI SÚ V KNIHÁCH ZAUJÍMAVEJŠÍ AKO V ŽIVOTE


Na světě neexistovala kniha, která by mě mohla potěšit.


Neexistuje činnost, jíž bych se věnovala raději než rejdění mezi policemi v knihkupectvích...


Právě tohle mám na četbě nejraději - stačí, aby Vám v knize padla do oka nějaká drobnost, a ta Vás zavede k jiné knize, ve které se zase najde něco, co Vás zaujme a přivede ke třetí knize, a tak to postupuje geometrickou řadou, konec toho procesu je v nedohlednu a smyslem jeho pokračování je požitek, nic víc.


Snad se mi podařilo na stránkách knihy vyjádřit své přesvědčení, že láska k umění - a je jedno, zda jde o poezii, sochařství, malířství, hudbu nebo literaturu - pomáhá lidem překonat jakoukoli překážku, kterou kdy člověk vynalezl a postavil druhému člověku do cesty.


Už někoho z vás napadlo, že přibližně v době, kdy se z povědomí lidí vytratil pojem zvaný DUŠE, se objevil Freud a představil místo něj EGO? Tomu říkám načasování! Copak se ten nesvéprávný trouba neobtěžoval chvíli zapřemýšlet? Osobně se domnívám, že lidé toho tolik nažvaní o svém egu jen a jen ze strachu, že nemají žádnou duši!


Všiml jste si někdy, že když vaši mysl upoutá nebo probudí z letargie někdo nový, narážíte pak na jméno té osoby při každé možné příležitosti?