Mary Alice Kemery citáty

Linda Goodman · pseudonym

americká, 1925 - 1995

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (6)

A málem bych zapomněl na vynález, na kterém Tesla pracoval, než ho porazilo auto. Myslím, že se to jmenovalo Teslova cívka. Dnes se používá při procesu, kterému se říká Kirlianova fotografie. To je technika fotografování lidské aury, ať už je to cokoli. Tato Teslova cívka je nějaký druh statické elektřiny, o které tvrdil, že je schopna vyléčit kostní dřeň, polámané kosti by srůstaly rychleji, vyléčila by i artritidu a skoro všechny ostatní nemoci. Navíc by zastavila jakýkoliv druh bolesti během jednoho nebo dvou vyšetření. Také prý dodává pozitivní mentální energii a odstraňuje touhu po alkoholu a drogách. Má schopnost vyladit se na vibrační frekvenci každé buňky. Domnívám se, že také tyto plány shořely, když v jeho newyorské laboratoři vypukl požár.


Dobré zdraví je normální a přirozený stav bytí - ne naopak, jak to mnozí zdravotníci vidí. Příliš mnoho lékařů je tak hypnotizováno dlouhodobým pobytem s nemocnými, že podvědomě začnou o nemoci přemýšlet jako o normálním jevu.


Je pro mě nekonečnou hádankou, proč lidé neustále pokračují v splétání slov pokorného tesaře z Nazaretu v komplikované sítě, třebaže vynaložil takové úsilí, aby byla jednoduchá a jasná.


Nakonec si Tesla stejně udělal ze všech dobrý den. Jeho pohřeb byl v katedrále svatého Jana v New Yorku. Na mši přišly stovky vědců a známých osobností. Byli tam také reportéři a fotografové největších novin a časopisů z celého světa. Ti všichni měli ve svých fotoaparátech Eastmanův Kodak film a udělali mnoho záběrů otevřené rakve. Pak ustoupili dozadu, byl to dramatický moment, protože ihned poté, co udělali poslední snímek, jedním z malovaných oken pronikl sluneční paprsek, dotkl se hlavy nebožtíka a všichni přítomní slyšeli hlasité zahřmění, aniž by spadla jediná kapka deště. Nejpodivnější na celé události ovšem bylo, že všechny obrázky, které vyfotili, měly do jednoho úplně rozmazané negativy. Nebylo na nich vidět vůbec nic.


Neodmítejte svoje denní sny jako neodbytný útok pouhých přání. Naslouchejte jim vnitřním uchem. Prohlédněte si je svým moudrým třetím okem. Nechte ty, co mají uši, aby slyšeli, nechte ty, co mají oči, aby viděli. Následujte svoje denní sny odhodlaně, soustředěně a odvážně, i když to znamená, že přechodně třeba obětujete finanční jistotu. "Sny bílého dne" jsou vaším klíčem k úspěchu a ke štěstí. Věřte jim. Věřte sami v sebe. A potom uskutečníte svůj "druhý start bez váhání...a rovnou na cíl!"


Tesla zemřel před mnoha lety někde v New Yorku, poté, co vláda nebo někdo podpálil jeho laboratoř. Odešel do New Yorku brzy potom, co J.P.Morgan zrušil svou finanční podporu. Byla také stržena jeho bleskosvodná věž, nebo co to bylo, v Colorado Springs. Morgan se nejspíš vyděsil, když zjistil, že jedním z Teslových vynálezů je taková zvláštní anténa na zahradě, jejíž pomocí se dá svádět všechna elektřina. Dalo se jí využít na cokoliv si vzpomenete, pro potřebu domácnosti, na farmách, a získali byste elektřinu přímo ze vzduchu, aniž by vás to cokoliv stálo. Myslím, že se Morgan obával, aby se, jak se říká, nedojila kráva zadarmo. Za těchto okolností si Edison a vláda šli pěkně na ruku a nebylo nikoho, kdo by odsouhlasil Teslův návrh dát národu elektřinu zdarma.