John Ronald Reuel Tolkien

J. R. R. Tolkien (pseudonym)

anglická, 1892 - 1973, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (65)

,,Zelený Lístečku, dlouho jsi v radosti, pod stromem přebýval. Varuj se před mořem! Jednou jen zaslechneš křik racků na mělčině, víckrát už srdce tvé ve hvozdě nespočine.''


...jsem Gandalf a Gandalf, to jsem já! Když si pomyslím, že jsem se musel dožít toho, aby mě syn Beladony Bralové chtěl vydobrýtovat, jako nějakého cesťáka s knoflíky! (Gandalf, Hobit)


" Smrt je jen další cesta, kterou musíme jít."(Gandalf, Návrat krále)


"Rád bych, kdyby se to nebylo stalo za mých časů..." (Frodo) "Já taky... Ale my o tom nerozhodujeme. Rozhodovat můžeme jen o tom, co udělat s časem, který nám byl dán..." (Gandalf) Společenstvo prstenu


„Já?Ne,mluvím k sobě,to obvykle starci dělávají,vyberou si nejmoudřejšího z přítomných a k tomu mluví."(Gandalf,Dvě věže)


„Neříkám neplačte, protože ne všechny slzy jsou ke škodě.“ (Gandalf, Návrat krále)


„Všemi slovy říkáš jen jedno: jsi žena a tvoje úloha je v domácnosti. Ale až muži se ctí padnou v bitvě, smíš se dát v domě upálit, protože muži už jej potřebovat nebudou. Já jsem ale z Eorlova rodu, a ne služka. Dovedu jezdit a zacházet s mečem a nebojím se bolesti ani smrti." „Čeho se bojíš, paní?" zeptal se. „Klece," řekla. „Zůstat za mřížemi, dokud je zvyk a stáří nepřijmou a možnost vykonat velké činy nebude nenávratně pryč a neztratím i touhu po nich.“


Ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců.


Ať ten, kdo neviděl padat noc, ještě neslibuje kráčet tmou. (Společenstvo prstenu,Elrond)


Člověk, který utíká před tím, čeho se bojí, někdy shledá, že si k tomu jen zkrátil cestu. (Húrinovy děti)


Elfím jménem ji oslovil, a zůstala stát v naslouchání....


Hezký je ten, kdo hezky koná. (Společenstvo prstenu)


His rage passes description - the sort of rage that is only seen when rich folk that have more than they can enjoy suddenly lose something that they have long had but have never before used or wanted. (The Hobbit)


Jak to myslíte? Přejete mi tím dobré jitro, nebo máte na zřeteli, že dnešní jitro je dobré, ať už já o to stojím nebo ne, či že se dnes cítíte dobře sám, anebo že je jitro jako stvořené, aby byl člověk dobrý? (Gandalf, Hobit)


Je našou povinnosťou vyplieniť z polí zlo, aby tí, čo prídu po nás, mohli orať čistú zem. To, aké budú mať počasie nezávisí od nás.


Je to náčelník Komoňstva, knížat koní, a ani Théoden, rohanský král, nikdy neviděl lepšího. Nezáří snad jako stříbro a neběží hladce jako bystrá voda? Přišel si pro mne: Kůň Bílého jezdce. Půjdeme spolu do bitvy.


Jediné místo ze všech zemí, o kterých jsme kdy slyšeli, které vůbec netoužíme vidět zblízka; a zrovna do toho jediného místa se snažíme dostat! (Sam; Dvě věže)


Jediný sen je silnější, než tisíce skutečností.


Jestlipak si na tom pošmáknem? (Glum, Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.)


Jsme tady obyčejní pokojní lidičkové a na žádná dobrodružství nemáme ani pomyšlení. Je s nimi jen protivný rozruch a nepohodlí! Zdržují jednoho od oběda! Nedovedu si představit, co na nich kdo vidí. (Bilbo, Hobit)


Kde vůle neschází, cesta se nachází.


Kde vůle neschází, cesta se nachází. (Návrat krále.)


Kdo neumí lítat, ať skáče! (Sam - Dvě věže)


Kdo říká sbohem, jakmile cesta ztemní, je nevěrný. (Společenstvo prstenu, Gimli syn Glóinův)


Když nemůžete něco najít, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je hledat. Pakliže hledáte, jistě určitě něco najdete, ale není to vždy to, oč vám jde.


Kéž bych ten prsten nedostal. Nic z toho by se nestalo. To chtějí všichni kdo prožívají trápení. O tom ale oni nerozhodují. My rozhodujeme pouze o tom, co uděláme s časem, jenž nám byl dán.


Marné naděje jsou horší než strach


Máte odvahu i moudrost, sloučené ve správném poměru. Kdyby si víc našinců dovedlo cenit jídlo a veselí a zpěv nad nahromaděné zlato, svět by byl radostnější. (Thorin Pavéza, Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky)


Měj trpělivost.Jdi,kam musíš jít a doufej "Dvě věze"


Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.


1 2 3