Jiří Pešaut citáty

česká, 1972

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (5)

Drahá Elen, myslím na Tebe kudy chodím. Jen těžko se soustředím na práci. Kam se podívám, tam Tě vidím. Mám pocit, že snad i hory mají Tvou tvář. Otevírají-li se dveře, čekám, že vstoupíš a před usnutím si Tě maluji ve svých představách. Bez tebe se dny vlečou. Proto zůstávám v práci dlouho do večera, aby mi čas rychleji utíkal. Přál bych Ti poznat zdejší kraj. Zima byla sice drsná, ale o to víc jsem poznat, jak dobří lidé zde žijí. Původně jsem počítal s tím, že zde získám praxi a co nejdříve se vrátím do Prahy. Dnes už vím, že zde chci zůstat déle. Cítím, že k tomuto kraji patřím. Jediné, co mi chybí, jsi Ty. Tvé oči, Tvoje rty a hlavně Tvůj úsměv. Byl bych moc rád, kdybys za mnou přijela. Věřím, že se Ti tu zalíbí a dá-li Bůh, třeba časem zůstaneš i nastálo. Napiš mi, prosím, zda bys mohla přijet a kdy. Dům je jistě dost velký pro oba dva. Vymaloval jsem světnici a připravil jsem pro nás útulný pokoj v podkroví. Každé ráno Tě probudí paprsky horského slunka. Když vyhlédneš z okna, políbí Tě svěží horský vzduch a pod oknem na louce spatříš stádo krásných srn. Je to nádherný pohled. Moc se na Tebe těším. Tvůj Alfréd. (Elena)


Mojí holčičce// Až budu obláčkem nad hlavami, v srdci Tvém, holčičko, budu s vámi./ Až budu obláčkem na modrém nebi, tak bolest pomine, Bůh se zjeví./ Pak staneš se ptáčkem v mojí zemi,/ úsměv, co nespatřím, přinese mi. (Elena)


Pane, přejete si? Tvoří se tu fronta. - Promiňte, potřebuji nějaké známky a hlavně...smím Vás pozvat na čaj? - Smíte, ale až po osmnácté hodině. - (Alfréd nadšeně odcházel. Nečekal, že bude úspěšný. Ani nezaregistroval, jak za ním Elena volá: Pane, a co ty známky?


Tatínku, co má přijít, to přijde. Je ve hvězdách, zda se to dá vůbec změnit. S Alfrédem mi přitom alespoň bude lépe. (Elena)


Za pár let nastane válka... - Nesmysl, vždyť to není tak dlouho, co poslední skončila. Lidé nejsou blázni, do ničeho podobného se nepustí. To nikdo nedovolí. - Kéž by to tak bylo, Alfréde, kéž by...