Jay Asher citáty

americká, 1975

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (24)

Ak by moja láska bola oceánom, nebolo by pevnín viac. Ak by moja láska bola púšťou, videli by ste iba piesok. Ak by moja láska bola hviezdou – v hlbokej noci, nebolo by vidieť nič, len svetlo. A ak by mojej láske mohli narásť krídla, stúpala by som nad obzor. Mŕtve dievča neklame


Člověk nemusí vždycky všechno definovat. - Vánoční zázrak


Dobrý věci se schovávají v malých krabičkách. - Vánoční zázrak


Hodně z vás se o mě zajímalo. Jenže ne dost.


Jak často dostane člověk druhou šanci? - Třináctkrát proto


Jak dlouho může být člověk na dvou místech najednou? - Vánoční zázrak


Je to tvoje srdce. Nikdo ti neporadí, komu ho máš dát. - Vánoční zázrak


Jediné, co doopravdy máme... je tenhle okamžik. - Třináctkrát proto


Kdyby byla moje láska oceánem, neznala bych význam slova pevná zem. Kdyby byla láska pouští a nic víc, není kromě písku nikde vůbec nic. Kdyby byla láska hvězda na nebi, nenastane úsvit, co ji zahubí. Mít tak velkou lásku s párem perutí, sama se s ní k nebi vzhůru rozletím.


Kdyby moje láska byla oceánem, neznala bych význam slova pevná zem. Kdyby byla láska pouští a nic víc, není kromě písku nikde vůbec nic. Kdyby byla láska hvězda na nebi, nenastane úsvit, co ji zahubí. Mít tak velkou lásku s párem perutí, sama se s ní k nebi vzhůru rozletím.


Když člověk něco zná celý život, nechybí mu to, co by jinak mohl mít. - Vánoční zázrak


Když pohlédnu zpátky, vidím, že jsem přestala do svého zápisníku psát ve chvíli, kdy jsem přestala chtít poznat sama sebe.


Když slyšíte písničku, která vás dohání k pláči, ale vy už plakat nechcete, nebudete ji už nikdy poslouchat. Před sebou samým ale člověk nemůže utéct. Nemůžete se rozhodnout, že už nechcete nikdy vidět sami sebe. Nemůžete se rozhodnout, že vypnete hluk ve vlastní hlavě.


Na střední škole vás pořád někdo sleduje, takže je neustále důvod hrát.


Někdy je fajn darovat lidem kromě toho, co potřebujou, taky to, co chtějí. - Vánoční zázrak


Někteří z nás se budou na Hannah příliš zlobit za to, že se sama zabila a obviňovala z toho všechny ostatní. - Třináctkrát proto


Nikdo neví s jistotou, jak velký dopad má jeho jednání na život dalších lidí. Často k tomu nemáme žádný vodítko. Ale i tak to děláme. - Třináctkrát proto


Pravda je to, co člověk nezapomene. - Třináctkrát proto


Před sebou samým ale člověk nemůže utéct. Nemůžete se rozhodnout, že už nechcete nikdy vidět sami sebe. Nemůžete se rozhodnout, že vypnete hluk ve vlastní hlavě.


Před sebou samým ale člověk nemůže utéct. Nemůžete se rozhodnout, že už nechcete nikdy vidět sami sebe. Nemůžete se rozhodnout, že vypnete hluk ve vlastní hlavě. - Třináctkrát proto


Rád bych věřil, že každý může mít špatnej den. - Vánoční zázrak


Všechno... působí na všechno. - Třináctkrát proto


Vy nevíte, co se odehrávalo v mým zbývajícím životě. Doma. A dokonce i ve škole. Nevíte, co se odehrává v životě žádnýho člověka kromě vás samotných. Jenže jestliže se zapletete do jedný části něčího života, nezapletli jste se pouze do ní. Tak přesně a výběrově si bohužel nedokážete počínat. Jestliže si zahráváte s jednou částí něčího života, zahráváte si s jeho životem jako celkem.Všechno… působí na všechno.


Vykašli se na logiku. Ta neví, po čem toužíš. - Vánoční zázrak