Gabriel Chevallier citáty

francouzská, 1895 - 1969

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (14)

Dokud máte hezkej pevnej zadeček, tak ho hleďte dobře využít! Jednou vám zvadne a už se za ním nikdo neohlédne! Ženská, která má zadek, za kterým se muži přestanou otáčet, není už k ničemu.


Kariéry se dělají obvykle jen na doporučení určitých lidí. Protože úřední činitelé nemají čas na nějaké obstarávání informací o kandidátech, vybírají si toho, jehož jmenování udělá radost nejvýznamnějším osobám.


Když se žena dvakrát denně nepomiluje, znamená to, že si dost nehledí svých darů, a je to pro nebe stejná urážka, jako když se věřící zapomene ráno a večer pomodlit.


Když si člověk nese lásku v sobě, určitě ji potká. (Zvonokosy - Babylón)


Láska, to je otázka kvality sliznic.


Láska, to je pro ženskou velký trápení. Sotva doroste a začne kroutit zadečkem, už myslí jen a jen na lásku!


Lehké osoby vlastně prokazují společnosti službu, neboť tím, že usnadní jisté věci, ochrání zároveň čest mladých dívek. Není to teorie zcela zavrženíhodná.


Mají-li ženské sekat dobrotu, musí se muži mít čile k dílu.


Manžel se obyčejně málo stará o svou ženu, ale začne si jí vážit hned, jak se kolem ní začne vrtět někdo jiný.


Muži a ženy se dobře poznávají jenom prostřednictvím svých těl. Proto, když se začne mluvit o lásce, nakonec to končí vyspáním v posteli, ať už to vyspání je inspirováno vášní nebo rozkoší.


Režim je dobrý nebo špatný podle toho, jací jsou lidé. Neznám režim, který by se v rukou podvodníků osudně nezvrhl, i kdyby měl sebekrásnější úmysly.


To, v čem se každá bytost liší, je život, a to, v čem jsou všechny stejné, je smrt.


Vojáci jsou obvykle blbouni, ale jestliže se mezi nimi vyskytne jeden, který je inteligentní, tak je nutné žasnout a obávat se všeho.


Ženské pokolení se domnívá, že je nemorální, nebo dokonce skandální, že si muž nebere na starost nějakou jeho představitelku. Ten, kdo zarytě se nechce oženit, je podle žen nějak vadný nebo má nepřirozené mravy.