Eva Rodenová citáty

česká, 1924 - 2020

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (5)

..A zítra jdu s Rudou. Tak se všechno dozvím. Ruda mě má moc rád a já jeho taky a myslím, že je jedním z nejoblíbenějších chlapců z naší skupině. (Životy ve vypůjčeném čase)


Člověku se to tak těžce chápe, když touží po jediném slovíčku a jediném políbení od svých nejdražších a ví, že to není možné, není to možné, spát, spát nebo číst, utápět se ve čtení a přesvědčovat se, že jsou lidé, jejichž hoře je daleko větší než naše vlastní. Lehké to není. A proto spát, spát a nemyslet. (Životy ve vypůjčeném čase)


Jejich jediným zdrojem informací jsou německé noviny a beznadějně doufají, že to, co v nich čtou, není ve skutečnosti pravda. Ale Ruda a já víme, že to pravda je, je to naprostá pravda. Vidíme to všude kolem sebe a máme strach, strach o všechny a hlavně o sebe navzájem. Dokud jsme spolu, nějak to zvládneme. Ale pokud by nás rozdělili – ani na to nechci pomyslet, myslím, že bych to nevydržela – , pokud by nás rozdělili, myslím, že bych přestala existovat. Už bych nechtěla žít. (Životy ve vypůjčeném čase)


Milují mě a já vím, že se trápí jen pro mě. A já bych chtěla mít máminu jemnost, tátovu prudkost, charakter obou! A chtěla bych méně důvěřovat lidem. Je to má chyba, ta veliká důvěřivost vůči všem, ale je to i chybou mého táty. (Životy ve vypůjčeném čase)


Ošklivá nejsem, to vím docela jistě, a hloupá taky ne. (Životy ve vypůjčeném čase)