Eugen Ovidiu Chirovici citáty

rumunská, 1964

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (4)

I génius někdy může být pěknej debil. (Kniha zrcadel, s. 56)


Lidská paměť není videokamera, která automaticky zaznamenává všechno, co probíhá před objektivem. Chová se spíš jako scénárista a režisér v jednom - z útržků skutečnosti si vytváří svůj vlastní film. (Kniha zrcadel, s. 60)


Lidský mozek většinou nedokáže odlišit skutečnost od fikce. Proto dokážeme u jednoho filmu plakat a u druhýho se smát, i když víme, že na plátně jsou jenom herci a že hrajou příběh, kterej si vymyslel nějakej scénárista. (Kniha zrcadel, s. 32)


Táta umřel nečekaně, takže zvyknout si na jeho nepřítomnost nebylo snadné. Často jsem o něm přemýšlel, jako by byl pořád s námi. Někteří lidé jsou výrazněji přítomní po smrti než během života. Jejich památka, nebo přinejmenším vzpomínka, jakou jsme si na ně uchovali, nás nutí snažit se jim zavděčit mnohem víc, než by nás k tomu byli schopni donutit za svého života. Po tátově smrti jsem se začal chovat zodpovědněji a už jsem nenechával věci tak lhostejně propoplouvat kolem sebe jako dřív. Živí lidé dělají chyby, ale mrtvé brzy obestře aura neomyslnosti, kterou je zahalí jejich pozůstalí. (Kniha zrcadel, s. 34)


Eugen Ovidiu Chirovici - knihy

2017  73%Kniha zrcadel

Žánry autora

Literatura světová Detektivky, krimi

Štítky z knih

detektivní a krimi romány

Chirovici je 1x v oblíbených.
Osobní web autora