Ephraim Kishon citáty

izraelská, 1924 - 2005

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (10)

" Mému vnitřnímu zraku se zjevil duch mého orákula Sándora z... "Klidně zůstaň hloupý, hochu, šeptal strýc. "Zůstaň hloupý jako Claudius a zůstaneš na živu." Mezitím skonala sama babička Livie (tv seriál Já Claudius) , a otrávené ovzduší našeho domu se poněkud uvolnilo. " (...a manželka nejlepší ze všech)


„Americké volby spočívají v hlasování, který z kandidátů je podobnější Kenedymu.“


„Špatného manžela lze zcela jednoduše opustit a začít znovu. S dobrým manželem musíme vydržet celý život. Proto není větší trest pro ženu než dobrý manžel.“


„V humoru nemůžete lhát.“


Klimatizační zařízení je kouzelná skříňka, která mění venkovní vlhkost ve vnitřní hluk.“


Milý chlapče, řekla má matka, " kup jí kabelku z pravé kůže. "..... Rychle jsem ze zelených bradavic sňal balící papír a nabídl ji své choti. Dál stěží popsatelné. Celým tělem jí projel elektrický výboj, třesoucími se prsty sáhla po kabelce, líce jí euforicky zrudly a kolem úst se rozhostil úsměv, jako u vytržení. " Kroko," šeptala, krokodýl." Vrhla se mi kolem krku a líbala mě, až se mě zmocňovala závrať. V pozadí se rozezněly housle, zpíval skřivan - nebo to byl slavík? - květiny rozkvetly a na nekonečném obzoru svítal nový den. " ( ...a manželka nejlepší ze všech )


Nekalá soutěž je způsob, jakým Japonci dobývají světové trhy - pracují po celou pracovní dobu.


Svět je krásný a jedinečný. Jediné, co je nepochopitelné, je to, co dělají lidé.


Tradice je systém, který má zabránit, aby děti předčily své rodiče.“


Ženská duše je pro mě otevřená kniha, jenže napsaná v nesrozumitelném jazyce.