Dana Trávníčková citáty

česká, 1943

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (7)

(A víte jak to je: "Co není vyfotografováno, jako by nebylo".)


Alžírsko je bezesporu cestovatelsky lákavá země, ale tam jsme se nevydali. Jsem stoupencem zodpovědného cestování a nevystavovaní se riziku, které lze předvídat (zvláště pak beru-li s sebou ještě pár spoluvestujícich). Škoda, ale tak to je - "hrdinů jsou plné hřbitovy".


Během cestování po světě jsem si vytvořila určitý rituál: po celodenním programu jsem se vysprchovala a vlasy se mi sušily během probírky fotografií za den a zapisování případných poznámek. Vždycky, když si říkáte, že si leccos budete pamatovat, mýlite se. Zapomínání je přirozený a pro organismus zdravý proces. Přitom ale máte možnost si vybavit i detailní vzpomínky, máte-li dobře zpracovaný paměťový podklad - dokumentaci.


Chová se typicky jako někdo, kdo přišel lehce a bez vlastního přičinění k nečekaně velkému bohatství a situaci mentálne nedorostl. (O brunejskom sultánovi)


Je vůbec pozoruhodné, jak citlivé údaje jsou muži schopní svěřovat v posteli luxusním prostitutkám.


Na mnoha místech jsme viděli těžbu dřeva tam, kde bude vysazena ekologická skáza zvaná palma olejní. Planeta čím dál rychlejí plešatí a pokrýva se palmovou parukou.


S podobnými informacemi se při sledování často žabomyších problémů ve zprávách, proč se radši neradujeme z každého dne. Na světě je tak krásně! Carpe diem v tom nejlepším smyslu!