Cheryl Strayed citáty

americká, 1968

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (8)

,,Uvědomit si, že stačí vidět rybu pod hladinou. Že to je vším. Je to muj život - jako všechny životy -, tajemný, neodvolatelný a posvatný. Tolik blízky, tolik přítomný, tolik muj. Jak divoké bylo nechat ho jen tak plynout."


Co kdybych sama sobě odpustila? napadlo mě. Co kdybych si odpustila, i když jsem udělala něco, co jsem dělat neměla? Co když jsem lhala a podváděla a moje chování se nedalo omluvit jinak než konstatováním, že jsem to prostě chtěla a potřebovala udělat? Co když mi to bylo líto, ale kdybych to mohla vrátit zpátky, neudělala bych nic jinak? Co když jsem všechny ty chlapy prostě vážně chtěla ošukat? Co když mě heroin něco naučil? Co když správná odpověď není ne, ale ano? Co když mě to, co mě přimělo udělat všechno, co mi ostatní zazlívali, zároveň přivedlo sem? Co když to nikdy neodčiním? Co když už je to odčiněné?


How wild it was, to let it be.


I didn't know where I was going until I got there.


Jak jsem pochopila, vesmír nikdy, vůbec nikdy nežertuje. Divočina


Když tě nervy zradí, proč bys nervů dbal?


Na světě je tolik jiných věcí, které si zaslouží úžas.


Nemůžeš přimět lidi, aby tě milovali. To je nevyvratitelné pravidlo. Nikdo ti nikdy nedá lásku jen proto, že ji chceš. Skutečná láska proudí neomezeně oběma směry. Neplýtvej časem a nesnaž se to změnit.