koupit knihy

Charles Martin

americká, 1969

Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (8)

"Jak jste věděl, že si chcete vzít Rachel za manželku?" "Chtěl jsem s ní trávit každou vteřinu. Chtěl jsem se s ní smát, plakat, stárnout s ní, držet ji za ruku, letmo se dotýkat jejích kolen pod stolem při snídani a chtěl jsem, protože jsme spolu chodili už pár let... já jsem opravdu toužil se s ní milovat. Moc jsem si to přál."


Jak máme ostatním lidem vysvětlit, co jsme prožili? Jak to přesně vyjádřit? Oba jsme si prošli peklem, peklem s ledovým příkrovem, a přežili jsme. Spolu. Nenacházel jsem slova. Ani ona ne.


Je to riskantní pro nás oba. Ty musíš doufat v obraz, který nevidíš, a já ti musím věřit, že ho složíš.


Je to ten nejpravdivější cit, jaký jsem kdy poznala. Filmy to nedokážou popsat, knihy to nedokážou vylíčit, novinové sloupky si z toho nemohou dělat legraci.


Občas se sám sebe ptám, jak ses do mě mohla zamilovat. Ty věříš ve věci, které nemůžeš vidět, a mluvíš jazykem, kterému rozumí jenom srdce.


Pro vědu bylo srdce něčím, co je třeba rozpitvat, popsat a uložit na polici naložené v konzervačním roztoku, aby nějaký student s brýlemi a zubními rovnátky mohl říct ,Ahaʻ a ,Ajoʻ. Vědecký přístup byl chladný, bez citu, a dokonce i způsob vyjadřování vědců byl sterilní. Jako by srdce nebylo nic víc než buňky držené pohromadě dalšími buňkami. (Když zpívají cvrčci)


Srdce má svoje důvody, o kterých rozum nic neví. (Když zpívají cvrčci)


Zázraky se dějí. Navzdory tomu, že si to někteří lidé nemyslí, se zázraky opravdu dějí. (Když zpívají cvrčci)