Alice Broadway citáty

britská, 1980

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (7)

Ale jakmile se jehla namočí do inkoustu a on zapne tetovací strojek, mlčí. Jako by byl sám součástí inkoustu a inkoust zase součástí jeho těla. (Ink)


Leora ,,Mám takový pocit, jako bych se měla nějak hájit. Jako když se s někým podělíte o knížku, kterou jste dřív zbožňovali, a ta osoba vám pak řekne, že si myslí, že to bylo směšné." (Ink)


Leora ,,Můj pohled se zastaví na prostých policích s našimi předky. Vykukují na mě barvy z jejich tetování. Už dlouho jsem se na jejich knihy pořádně nedívala. Mysleli byste si, že to děláme pořád, ale je to spíš jako číst oblíbený román - jakmile ho přečtete jednou, znáte děj, ale pořád potřebujete vědět, že je poblíž, kdybyste si ho potřebovali přečíst znovu." (Ink)


Leora ,,Nic na mně není tak docela správně. Na to, abych měla pořádné křivky, mám moc malá prsa, a na to, abych byla štíhlá, mám zase určitě moc velký zadek. Na to, abych byla klasicky krásná, mám moc výrazné rysy, ale na to, abych byla nápadně krásná, zase nejsou výrazné dost.Moje vlasy jsou moc rovné na to, aby byly vlnité, ale moc zvlněné na to, aby byly rovné." (Ink)


Leora ,,Přála bych si, aby mi bylo devadesát, aspoň bych mohla zůstat doma v teple." Verity ,,Tak pojď, babi, z tohohle se nevyvlíkneš." (Ink)


Máma mě vychovala k víře v pořádek. K víře, že poslušnost je cestou ke klidnému a šťastnému životu. Když jsem chodila do školy, měla jsem docela ráda pravidla. Díky nim jsem měla pocit, že vím, co dělat, a věděla jsem, kolik to dalo práce, abych byla dobrá a aby mě učitelé chválili. Moje důvěra v systém - v naše tetování a naši věčnost - byla odjakživa skálopevná. Dokud se budu držet pravidel, všechno bude pěkně v pořádku a všichni budou v bezpečí. (Ink)


Příběhy jsou naše minulost. S její pomocí prožijeme současnost. (Ink)