X důvodů proč číst zrovna Henninga Mankella

blog

20.10.2016 v 05:13 / sagasir (250 views)
X důvodů proč číst zrovna Henninga Mankella
 Řadí se mezi Top autory detektivek
 Zavděčí se čtenářům, co chtějí číst knižní série (série s komisařem Wallanderem), ale i těm co od autorů přečtou vždy jen jednu knihu nebo si chtějí přečíst prvně něco jiného od něj než jeho sérii. Tady se pak nabízí jeho kniha Číňan.
 Série s komisařem Wallanderem má 12 dílů, tudíž nějakou dobu budete mít rozhodně co číst.
 Hned máte případné další téma k rozhovoru s někým (Tento autor a jeho knihy jsou nyní hodně čteny, tudíž se vcelku lehko najde další jejich čtenář, se kterým si o tomto fenoménu můžete povídat).
 Spíš si k autorovi a jeho dílů vytvoříte nějaký vztah než po přečtení jedné knihy.
 Jedná se o uzavřenou sérii a je u nás skoro celá vydaná. Poslední dva u nás nevydané díly slibuje nakladatelství vydat do konce tohoto roku.
 Pro čtenáře detektivek je to snad dokonce i povinnost přečíst si knihy od něj, aneb nelze si říkat znalec detektivní literatury a nečíst Mankella.
 Třeba díky tomuto čtení zjistíte, že máte rádi tento typ literatury.
 Celá série i kniha Číňan je lehce dostupná jak v knihovnách, tak i v knihkupectví.
 Dle knih ze série s komisařem Wallanderem byly natočeny dva seriály nesoucí jméno Wallander. A jak je mnohdy nepovedená proměna knižního díla do podoby seriálu či filmu, tak zde se v obojím případě zadařilo a to znamenitě.
 Číst tento typ literatury je nyní v trendu a vy přece chcete dělat trendy věci.
 Zjistíte, že kvalitní krimi literatura se psala už v 90. letech (většina série byla totiž napsána v té době) a dále, že i přesto působí velmi současně a to se taky kdekomu nepovede.
 Budete mít dalšího autora a jeho knihy ke srovnání s dalšími autory a jejich díly.
 Celé autorovo dílo se vyznačuje vysokou literární kvalitou.
 Vzdáte tak hold dnes již bohužel zesnulému autorovi a třeba vás zaujme i jeho velice zajímavý život.

Komentáře (4)

sagasir
25.10.2016

Tak u mě to z hvězd vedou Mankell, Larsson, Kallentoft, May- ale jen jeho série Akta Enzo, Kepler, Fossumová. Z těch méně známých pak Zanová,Llobregat, de Muriel, Seghers, Johnsrud.

Ajrad1981
25.10.2016

Klasika jako A. Christie, McBain. Z těch akčnějších pak třeba Deaver, Lutz, Nesbo, Connolly, Cook - i když teda něco z toho jsou spíš už thrillery. Ale nedržím se výhradně těchto autorů, čtu i další, jak mi přijdou pod ruku - jen Mankell se tam zatím ještě nedostal (jako dost jiných) :-)

sagasir
25.10.2016

Rozumím. Jaké detektivky jsou tedy vaše oblíbené? ☺

Ajrad1981
25.10.2016

Mankell pro mě zatím zůstává velkou neznámou. Ne že bych ho číst nechtěla, ale zatím jsem se k němu nedostala, nicméně vím o něm a mám v plánu se po něm v knihovně podívat. A protože o sobě netvrdím, že jsem znalec detektivek, tak klidně s jeho objevením můžu ještě nějakou dobu otálet :-)
Mimochodem, snad ze zásady, nevím, nedělám trendy věci, takže tuhle větu jsem radši nevzala na vědomí, její účinek by na mě měl přesně opačný efekt ;-)