V erbu tří pruhů, Dlouhá cesta za láskou

blog

31.08.2014 v 10:20 / Heralt (278 views)
V erbu tří pruhů, Dlouhá cesta za láskou
Obě knihy se vztahují k Roku pánů z Kunštátu (2014) a práci NPU, který se již po několik let snaží zmapovat osudy českých a moravských šlechtických rodů, které zasáhly do dějin této země (např. Pernštejnové). První kniha nám přibližuje osudy rodu tří pruhů a jeho přínos i zápory, zatímco druhá nám přibližuje kulturní odkaz středověku - resp. památky vzniklé mimo území českého králoství, ale mající spirituální i obecnou formu ducha doby pozdního středověku -u nás jagellonské období...Je třeba ocenit práci ediční práci Mgr.. Michala Konečného a paní Lenky Kalábové při přípravě obou knih a také autorů jednotlivých příspěvků, které obě knihy obsahují...první se věnuje především rodu tří pruhů, zatímco druhá zasazuje
naši zemi do kulturního a společenského kontextu tehdejší Evropy. Je dobře, že se takto mapují dějiny (klady i zápory) naší vlasti..


V erbu tří pruhů (2014) ... NPU...
Michal Konečný (edd.).
ISBN-978-80-87231-18-0


Dlouhá cesta za krásou (2014)...NPU...
Lenka Kalábová - Michal Konečný:.(edd).
ISBN-978-80-87231-18-7

Komentáře (1)

nightlybird
01.09.2014

V současné době není problém v záplavě knižní produkce přehlédnout publikaci, která může být docela zajímavá, zejména pokud jde o publikaci, která neoplývá hektolitry krve nebo pseudoerotikou a není okolo ní mediální cirkus.
A tady je třeba poděkovat DK za prostor a autorům tohoto a podobných článků, či jinak prezentovaných upozornění na zajímavé knihy, ať už vyšly před léty či mají teprve vyjít. Aspoň já to takhle vnímám a jsem rád za vzájemné obohacování.