Tvůj negativní komentář budiž mi ukazatelem, do čtení čeho se mám pustit!

blog

15.11.2013 v 23:23 / Jarisko2 (709 views)
Tvůj negativní komentář budiž mi ukazatelem, do čtení čeho se mám pustit!
Ne, nebudu Tě jmenovat. Narazil jsem na jeden Tvůj komentář ke knize, kterou mám nesmírně rád, byť jsem ji zatím zde nehodnotil.
První pocit, jenž se z toho komentáře v mé lehce cholerické hlavě zrodil, byla zlost, odpor. Klidně napíšu zhnusení, neb tak jsem to cítil. Říkal jsem si, pro Boha, jak může někdo o tomhle napsat něco tak odporného?!
Potom nastoupila na šichtu ta racionálnější, klidná stránka mého já a začal jsem si číst všechny Tvé ostatní komentáře. To už v předtuše toho, že jsem našel svůj čtenářský protipól, osobu s naprosto opačným vkusem. ( A taky způsoby vyjadřování.) A ano, přesně to jsi..
Ve Tvých komentářích jsem našel ještě několik dalších knih s hodnocením "odpad", které patří mezi moje nejoblíbenější, nejvíce ceněné, milované.. Ať už krásným stylem vyprávění, nebo poselstvím, jež nesou.
A naopak, většina z knih, které jsou Tebou vysoko hodnoceny, mi přijde jako brak, zbytečně znehodnocený papír..
A nechci psát o tom, co jsem vyčetl, nebo vytušil o Tvé osobě ze stylu, jakým ty komentáře píšeš, neb to sem opravdu nepatří..
Takže abych to zhrnul, Tvoje komentáře, Tvá hodnocení mi od teď mohou být ukazatelem, nápovědou, kterou knížku si mám vyhledat a čemu se mám obloukem vyhnout.
Ale z mého poděkování by jsi asi radost neměl..

Komentáře (8)

Jarisko2
16.11.2013

Koka,
vím, napsal jsem v předposlední větě, že ta hodnocení mi mohou být ukazatelem. A i to jsem myslel s nadsázkou. Přišlo mi to jako nejmírnější, nekonfrontační forma poukázání na to, o čem jsem psal. A ano, s podobnými komentáři, po kterých mi spadla brada, jsem se setkal od více uživatelů. A ještě jistě setkám. Jen u toho konkretního mi to přišlo až moc přes čáru..

Koka
16.11.2013

Jarisko2,
chápu tě a rozumím ti, také občas "lezu po zdi" z naprosté suverenity některých uživatelů/uživatelek DK, kteří/které čím méně toho znají, tím jsou jejich odsudky kategoričtější. Ale - pokud přijmeš radu - nedovol, aby ti člověk s tak diametrálně odlišnými (a možná až hloupými) názory určoval tvůj čtenářský výběr. Pokud bys totiž důsledně praktikoval to, co zde prohlašuješ, a sice četl zejména knihy, které jeden uživatel nazývá odpadem, byl bys ochuzen o mnohá úžasná díla, o jejichž existenci ten "expert" možná ani nemá tušení.
(I když nevím, o kom je tvůj "příběh", ujišťuji tě, že takových uživatelů, s nimiž bys v žádném případě nemohl souhlasit a jejichž výroky tě možná až urážejí, je na DK jistě více, než jeden. Nedávej proto tomu jedinému člověku šanci, aby byl důležitý.)

WEIL
16.11.2013

Jarisko2.
Já se Ti omlouvám.
Jistěže tohle sem asi patří, já jen narážel, že píšeš, že Ti vadí jeden komentátor, proto jsem si myslel, že je to lepší dát to k němu do pošty. A číst si ty, komentáře, které Ti něco dávají.

Ano, nachytal jsi mě při chybě, ale dole už ji nebudu opravovat.
Jistěže přeletím kdejaký komentář, jinak bych nevěděl, kdo a jak ty komentáře píše.
Obzvláště na začátku jsem je četl poctivěji, a to i když se mi nelíbily.

Zdá se, že je zde nyní už dost nových lidí, co je neznám, a tak se rád seznámím s jejich vkusem.
Pokud ho dokáží prezentovat.

Takže ještě jednou se Ti za svou unáhlenost omlouvám.
Ano, určitě do blogu patří psaní o zdejších poměrech, o spokojenosti i nespokojenosti uvnitř serveru DK s názory jiných.

Jarisko2
16.11.2013

To Weil: Závažnější skutečnosti o životě? Mám tu psát třeba o tom, že před pár dny zahynuli tisíce Filipínců?
Tohle je literární web a pro můj život je literatura nesmírně "závažnou skutečností". Takže si dovolím psát tu o literatuře, psát co uznám za vhodné, neb jsem tím nikoho neosočil, neurazil, nepohanil..
Najdu-li u nějaké, pro mě důležité, vysoce ceněné knihy, mezi mnoha pozitivními komentáři něco, co tu knihu přiřazuje k literárnímu odpadu a co navíc vůči ní a vůči autorovi používá hrubá slova, urážky, tak mě to prostě zvedne..
Jasně, tisíc lidí, tisíc názorů. A každý má na ten svůj právo. A taky já mám právo se k němu vyjádřit. Byť tady jsem se rozhodl pro neadresnost, nechci se tu s kýmkoli hádat :-)
A mimochodem, jak zjistíš, že se Ti něco nelíbí, když to nečteš?

Rocker-Tialk
16.11.2013

WEIL má v poslední době nějak rýpavou náladu. Ale nevšímejme si ho, raději k článku, který sem naopak dle mého názoru určitě patří. Pro mě osobně u komentářů jistých čtenářů platí spíš: "Tvůj pochvalný komentář budiž mi výstrahou, že to může být tuctová nuda." Komentáře, které jsou pro mě zajímavé jsou ty, které dávají méně procent, než je hodnocení knihy, a samozřejmě, profily jejich pisatelů tady na Databázi si zpravidla proklepnu. Nakonec se ale stejně řídím svou vlastní chutí se do knihy pustit, nebo ne.

Daxie L. Jesus
16.11.2013

Himlhergot! Tak trochu mě trýzní otázka, o kom píše...

binysek
16.11.2013

to byl vtip, WEILe?

a ano, taky se mi stává, že se neshodnu, pro mne je takovým nepřekročitelným kamenem kniha Hájili jsme hrad, začala jsem ji číst snat dvacetkrát, mám ji i doma, slyšela jsem na ni jen pochvalné komentáře a pro mne je to vážně nemožná kniha. Nebo Nesbo, tak obdivovaný autor a já jsem přečetla tři knihy a stačilo, přišly mi jako průměrná detektivka , kterou nemusím. Ale podle mne je to tak, že někdo má rád holky a jiný vdolky, ale nic jiného to neříká.

WEIL
16.11.2013

Jarisko2, tohle je blog, ten by měl sdělovat závažnější skutečnosti o životě, než že se Ti nelíbí nějaké komentáře. od toho je pošta.

Já to obvykle dělám tak, že co se mi nelíbí, tak to nečtu.