Temná akademie - Vyvolení

blog

24.08.2012 v 09:04 / Avrilka127 (1146 views)
Temná akademie - Vyvolení
Autorka: Gabriella PoolePřeklad: Petr EliášVydání: Nakladatelství Fragment, Praha 2012, 1. vydáníSérie: Temná akademieDíl: 1.Počet stran: 255Anotace: Darkova akademie je škola jako žádná jiná!  Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho může zabít.
Postavy  Cassie Bellová nemá rodiče a z Cranlake Crescentu odjíždí do Francie do Darkovy akademie jako stipendistka. Vždycky měla docela tvrdý život a nenechá si nic líbit. Mně osobně není moc příjemné, že když jí někdo řekne něco, co se jí nelíbí, hned by mu jednu natáhla. To je asi všechno, co mi na ní vadí.  Isabella Carusová, Cassiina spolubydlící je bohatá holka, ale přes to všechno je v pohodě a s Cassie se skamarádila hned první den. Touží se dostat k Vyvoleným a líbí se jí Jake Johnson, který je stipendista jako Cassie.  Richard Halton –Jones je jeden z nich. Člen Vyvolených. Zdá se být milý a hodný, ale opravdu je takový, jak vypadá?  Ranjit Singh, taktéž člen Vyvolených. Je tajemný a ihned mi byl sympatický, ale to, co se stalo na konci knihy, jsem vážně nečekala.
Vyvolení  Skupina vybraných studentů, bohatých a rozmazlených fracků. Jen pár z nich se chová slušně a nepovyšuje se nad těmi ‚obyčejnými‘.  Další z nich si z ostatních studentů utahují, zvláště ze stipendistů, kteří nemají tolik peněz, značkové a drahé oblečení, takže Cassie i Jake to mají docela těžké. Oni navíc velmi vlivní a prakticky řídí školu.
Ale Vyvolení něco skrývají…  Něco temného a zlého a uvědomuje si to jenom Jake s Cassie. Musí zjistit, co to je, ale měli by být opatrní, protože na Darkově akademii mohou snadno přijít k úhoně, ba i o život.

Hodnocení: Páni! Páni, páni, páni!!! Od této knihy jsem očekávala hodně, ale že to bude tak úžasné…  Když jsem se dočetla, co Vyvolení skrývají, tak tomu nemohla uvěřit!!!  Nechtěla bych k nim patřit. Spoiler: Zpočátku to zavání upířinou, ale ti Vyvolení jsou něco jako „příšery“. Konec spoileru.  Knížka je zkrátka bezvadná a stojí za přečtení. Moc moc doporučuju.Dávám:     J J J J J / J J J J J

Komentáře (0)