Svět knihy aneb jak si nic nekoupit

blog

15.05.2016 v 16:05 / Manifest blech (238 views)
Svět knihy aneb jak si nic nekoupit
Na Svět knihy chodím každý rok. Atmosféra plná knih a lidí, kteří prahnou po zážitcích a nových kouscích do jejich vlastní knihovny.
Jednou do roka je to nejspíš nejenom pro mne svátek, na který se těším. První roky jsem z něj odcházela minimálně o pět kilo těžší, a přitom tu váhu obnášely katalogy a letáky.

Další roky se to měnilo, poněvadž jsem si oblíbila některá nakladatelství, knižní projekty a světové země. Tudíž jsem tašky měla o dost lehčí.

A jediná kniha, kterou jsem si kdy na Světě knihy koupila, byla Využít každý den od nakladatelství Portál. A tak když vidím mnohé s kupou knih, lituji jejich záda a obdivuji jejich výdrž. A proč se mi daří si nekoupit nová kvanta? Myslím, že hlavně toužím nasát atmosféru, ostatní knihomoly a všechny úžasné besedy, přednášky a autogramiády. Po tomhle všem si ráda vezmu pár katalogů, ze kterých načerpám inspiraci a šťastná se vracím domů.

Jak jste na tom vy? Kupujete si na Světě knih vícero knih nebo zůstáváme "při zemi"?

Manifest blech

Komentáře (1)

Kariol
16.05.2016

Já jsem při své první návštěvě v roce 2013 koupila jen dvě knížky, to bylo z finančních důvodů. Pak se mi podařilo si na Svět knihy našetřit a v letech 2014 a 2015 jsem si odnášela i přes deset knih, také se divím, jak se mi to podařilo dotáhnout domů. :D Letos ale, ani nevím proč, jsem prostě neměla chuť si toho mnoho kupovat, nakonec jsem si odnesla Hru o trůny v audio verzi, protože paní u Tympanum byla fakt sympatická, a také Harry Potter and the Prisoner of Azkaban ze Slovartu, protože ta obálka. ♥