Souboj knižních obálek (8)

blog

09.12.2013 v 20:03 / Redakce (1317 views)
Souboj knižních obálek (8)
Vítáme vás u osmého kola Souboje knižních obálek, ve kterém se hodnotí nejzdařilejší a nejlepší grafické počiny českých a slovenských nakladatelů.

Aktuální hlasování probíhá od pondělí 9. prosince do půlnoci neděle 15. prosince, kdy bude ukončeno.

Minulý týden jste měli možnost svými hlasy ovlivnit výsledek sedmého, ve kterém se utkalo devět obálek nejrůznějších grafických stylů a literární žánrů. Celkově se zúčastnilo 72 uživatelů Databáze knih a výsledky jsou následující:

1. Kam létají vrány (Ann-Marie MacDonald) - 114 bodů
nakladatelství Lidové noviny / autor obálky ??

2. Pražské židovské pověsti a legendy (Vratislav Václav Tomek) - 82 bodů
nakladateství Omega / autor obálky ??

3. Stallo (Stefan Spjut) - 69 bodů
nakladatelství Host / autor obálky Pergamen

Vítězným obálkám gratulujeme! Zbývající obdržely následující body: Led pod kůží (59 bodů), Jacobova obhajoba (34 bodů), Všechna jeho přání (33 bodů), Kočka v Zemi čísel (19 bodů), Průšvihy Billa Madlafouska (10 bodů) a Leviatan se probouzí (5 bodů).


Pod následujícími devíti nominovanými obálkami aktuálního kola najdete PRAVIDLA pro hlasování.Ve vyšších kruzích / Viveca Sten / nakladatelství Víkend, 2013, obálka Studio VVGSpánek / Haruki Murakami / Odeon, 2013, obálka Kat MenschikZahrada soch / Irena Žantovská / nakladatelství Čas, 2013, obálka ??Dnem dne / Pavla Vašíčková / nakladatelství Dybbuk , 2013, obálka ??Motolice a plankton: Nejslavnější majorův mejdan / Boris Vian / nakladatelství Garamond, 2013, obálka ??Černá voda / Kerstin Ekman / nakladatelství Argo, 2013, obálka ??Magorův noční zpěv / Ivan Martin Jirous / nakladatelství Maťa, 2013, obálka Libor KrejcarPlatforma / Michel Houellebecq / nakladatelství Garamond, 2013, obálka ??Maigret u koronera / Maigretovy paměti / Georges Simenon / nakladatelství Knižní klub, 2013, obálka ??


Hlasování probíhá formou komentáře pod tímto článkem. Z devíti výše zobrazených obálek zvolte, prosím, nejvýše tři dle vašeho názoru nejzdařilejší a seřaďte je číselně od té nejlepší.

Žádáme vás, abyste neuváděli více než jednu obálku na stejném pořadovém místě. Následně můžete ve svém komentáři zhodnotit všechny uvedené obálky či kterékoliv z devítky dle své libosti. Na přiloženém obrázku si můžete prohlédnout vzor hlasování:Příští týden v pondělí 16. prosince kolem 20:00 hodin započne deváté kolo, v němž se rovněž dozvíte vítěze aktuálního osmého kola Souboje knižních obálek.

Sekci pro vás připravili paulhunter, elfos a pistalka

Komentáře (48)

elfos
16.12.2013

Soutěžní hlasování 8. souboje je ukončeno.

Hanny
15.12.2013

1. Dnem dne
2. Maigret u koronera
3. Spánek

- tentokrát celkem slabý

Bakela
14.12.2013

Hlasuji pro:
1. Dnem dne(P. Vašíčková)
2.Zahrada soch(I. Žantovská)
3.Magorův noční zpěv(Ivan Martin Jirous)

martula.07
14.12.2013

1. Spánek
hodně se mi líbí kombinace b/w, ucelené, kdyby hlava ženy byla větší a hlavním bodem, bylo by to lepší

2. Maigret u koronera / Maigretovy paměti
fotografie, které mají hloubku, především horní, akorát se jim někde ztratilo autorovo křestní jméno

3. Motolice a plankton
kdyby to oko bylo více zasazené do toho vína a celkově bylo znát, že vězí ve sklence, bylo by to mnohem lepší

Tentokrát velmi těžké, ani jedna se zdaleka neblíží dokonalosti (jako třeba vítězka minulého kola nebo Neviditelný strážce z kola 5.). V tomto kole postrádám nějakou vyloženou "bombu". Celkově moc nefandím kresleným obálkám, takže Platforma nepřichází v úvahu.
U knížky Magorův noční zpěv je patrné, že je to básnická sbírka, což nečtu. Umístila by se tak na 3/4 místě s Motolicí, ale protože je pravděpodobnější, že bych sáhla spíš po ní, tak řadím na 4. místo.
Černá voda a Ve vyšších kruzích (je znát, že autorka je seveřanka) je plác fotka, plác text, ikdyž druhá zmiňovaná je o trošičku úhlednější.
Pak je tu Zahrada soch, kde je, stejně jako u Motolice, příliš patrná ruka grafika. Mnohem lepší je koláž v kole číslo 6 u knížky Nebe v plamenech, s tím hořícím autobusem. Teď mě mrzí, že jsem 6. kolo nestihla.
A Dnem dne. Velmi pěkný základ, který pokazily nesmyslné ráměčky. Jakoby je tam někdo dolepil lepidlem. Mám ráda ucelenost.

evelinaevelina
14.12.2013

1. Dnem dne (Pavla Vašíčková)
2. Magorův noční zpěv (Ivan Martin Jirous)
3. Maigret u koronera / Maigretovy paměti (Georges Simenon)

helenkan
13.12.2013

1.Ve vyšších kruzích
2.Cerna voda
3.Zahrada soch

tenax
13.12.2013

1. Spánek
2. Zahrada soch
3. Motolice a plankton

Jájinka3
13.12.2013

1. Magorův noční zpěv
2. Motolice a plankton
3. Platforma

1