Souboj knižních obálek (11)

blog

30.12.2013 v 19:59 / Redakce (1424 views)
Souboj knižních obálek (11)
Vítáme vás u jedenáctého kola Souboje knižních obálek, ve kterém se hodnotí nejzdařilejší a nejlepší grafické počiny českých a slovenských nakladatelů.

Aktuální hlasování probíhá od pondělí 30. prosince 2013 do půlnoci neděle 5. ledna 2014, kdy bude ukončeno.

Minulý týden jste měli možnost svými hlasy ovlivnit výsledek desátého kola, ve kterém se utkalo devět vítězných obálek všech předchozích kol. Celkově se zúčastnilo 91 uživatelů Databáze knih a výsledky jsou následující:

1. Už je tady zas (Timur Vermes) - 104 bodů
nakladatelství Argo / autor obálky Johannes Wiebel

2. Letmá známost (Helena Němcová) - 77 bodů
nakladateství Eroika / autor obálky ??

3. Kam létají vrány (Ann-Marie MacDonald) - 69 bodů
nakladatelství Lidové noviny / autor obálky ??

Vítězným obálkám gratulujeme! Zbývající obdržely následující body: Vražda není hra (62 bodů), Agnes (58 bodů), Levhart (53 bodů), Dům v Bretani (42), Mlsoun (39 bodů) a Spánek (27 bodů)Pod následujícími devíti nominovanými obálkami aktuálního kola, které tentokrát VYBÍRALI SAMOTNÍ UŽIVATELÉ, najdete PRAVIDLA pro hlasování.A hory odpověděly / Khaled Hosseini / nakladatelství Argo, 2013, obálka RobinCesta na konec tisíciletí / Avraham B. Jehošua / nakladatelství Pistorius & Olšanská, 2013, obálka ??Zmizelá / Gillian Flynn / nakladatelství Knižní klub, 2013, obálka Emil KřižkaNávrat Rudé gardy / Ian Cameron Esslemont / nakladatelství Talpress, 2013, obálka Steve StoneDivočina / Mikuláš Podprocký / nakladatelství Argo, 2013, obálka Mikuláš PodprockýNávrat stínu / Lynn Flewelling / nakladatelství Fantom Print, 2013, obálka Miguel CoimbraPoslední dopis od tvé lásky / Jojo Moyes / Nakladatelství Ikar, 2013, obálka ??Slavnost Johna Saturnalla / Lawrence Norfolk / Argo, 2013, obálka Holly MacdonaldBosá královna / Ildefonso Falcones / nakladatelství Argo, 2013, obálka ??


Hlasování probíhá formou komentáře pod tímto článkem. Z devíti výše zobrazených obálek zvolte, prosím, nejvýše tři dle vašeho názoru nejzdařilejší a seřaďte je číselně od té nejlepší.

Žádáme vás, abyste neuváděli více než jednu obálku na stejném pořadovém místě. Následně můžete ve svém komentáři zhodnotit všechny uvedené obálky či kterékoliv z devítky dle své libosti. Na přiloženém obrázku si můžete prohlédnout vzor hlasování:Příští týden v pondělí 6. ledna kolem 20:00 hodin započne dvanácté kolo, v němž se rovněž dozvíte vítěze aktuálního jedenáctého kola Souboje knižních obálek.

Sekci pro vás připravili paulhunter, elfos a pistalka

Komentáře (80)

elfos
06.01.2014

Soutěžní hlasování 11. kola soubojů obálek bylo ukončeno.

siena
05.01.2014

1. Slavnost Johna Saturnalla
2. Bosá královna
3. Cesta na konec tisíciletí

martula.07
05.01.2014

1. A hory odpověděly
- mám ráda když obálky "vypráví" příběh

2. Divočina
- v tomto případě výtvarník dokáže skvěle pracovat s prostorem, nejvíc mě dostala plastičnost obrázku

3. Zmizelá
- na tohle místo jsem váhala mezi touto a Návrat Rudé gardy, i přes tu příšernou nálepku bestselleru u mě v tomto souboji zvítězila. Název pěkně vystupuje a ten proužek nahoře mně tam tak nějak zapadá. Všimla jsem si, že u Křižky je tenhle prvek hojně využíván.

Na obálce Cesta na konec tisíciletí mně něco vadí, něco mi nesedí na obrázku, ale nevím co.
V Návratu Rudé gardy mi vadí umístění jména autora a také barva písma (ztrácí se) a možná i samotný font (ne vždy jsou verzálky stejně dobře využitelné jako minusky - ty v tomhle případě sedí). Obrázek je parádní a loď by mohla z obálky krásně vystoupit, jenže je překryta jménem autora a to mi asi vadí nejvíc. U obálky Návrat stínu mi vadí ten radikální řez obrázku a černý podklad pro název a autora. Působí až příliš sektorově.
A máme tu přeslazený Poslední dopis, který korunuje nálepka bestseller. Zdá se, že tu máme něco jako Michelinskou hvězdu. Stejně nechápu jak můžou používat termín "garantovaná kvalita", když každý čtenář je jiný. Ještě by to mohli nalepit na Padesát odstínů a degradovat to úplně. Všimli jste si, že ta nálepka je v obou případech stejně velká? A jestli jsem to správně pochopila, tak alespoň v případě Zmizelé byla "dolepena" dodatečně, ale všimla jsem si to i v dalších případech z této edice. Slavnost Johna Saturnalla je celkem hezká, ale není výjimečná (originál, ČR i Německo mají s drobnými obměnami úplně stejnou) a navíc mi v této české verzi nějak nesedí posazení textu (v Německu si s textem názvu vyhráli více, to jen tak na okraj). A Bosá královna se mi nelíbí vůbec (maximálně horní část s textem).

Abiosis
05.01.2014

1. Divočina / Mikuláš Podprocký
2. Slavnost Johna Saturnalla / Lawrence Norfolk
3. Bosá královna / Ildefonso Falcones

učtese
05.01.2014

1.Divočina / Mikuláš Podprocký
2.Zmizelá / Gillian Flynn
3.Slavnost Johna Saturnalla / Lawrence Norfolk

McGrinder
05.01.2014

1.Návrat stínu - Lynn Flewelling
2.Návrat rudé gardy - Ian Cameron Esslemont
3.Divočina - Mikuláš Podprocký

efka.michalkova
05.01.2014

1. Slavnost Johna Saturnalla (Lawrence Norfolk)
2. A hory odpověděly (Khaled Hosseini)
3. Bosá královna (Ildefonso Falcones)

Byla by u mě zvítězila "Zmizelá", kdyby tam nebyla ta přeobrovská zlatá placka a ani ten červený řádek nahoře. Já vím, že tyhlety informace, že jde o bestseller a kult a kdovícovšechno knihu prodávají, pro mě jsou ale spíš odrazující. Když mě nějaká kniha zajímá, tak si ji přečtu a je mi fuk jestli je bestseller nebo ne, protože to o kvalitě knihy přece vůbec nic nevypovídá...

Alisce
04.01.2014

1. Poslední dopis od tvé lásky / Jojo Moyes /
2. Slavnost Johna Saturnalla / Lawrence Norfolk /
3. A hory odpověděly / Khaled Hosseini /

1