Report ze čtvrtého brněnského srazu aneb Jak jsme se téměř nesešli

blog

24.09.2013 v 18:56 / paulhunter (1110 views)
Report ze čtvrtého brněnského srazu aneb Jak jsme se téměř nesešli
Je to již několik měsíců zpátky, co se uskutečnil březnový brněnský sraz Databáze knih. Ovšem rozhodně si zaslouží zprávu o průběhu, už jen z důvodu, že měl mít rekordní počet uživatelů. Alespoň papírově. Realita byla o poznání odlišná, ale o tom podrobněji níže...

30. března 2013 vyjíždím vlakem směr Brno, tentokrát (narozdíl od předchozího setkání) podle plánu a se vším potřebným. Na tradičně ušmudlaném nádraží se setkávám s pistalkou a přesouváme se před budovu, kde jsme určili místo srazu. Prozatím jsme v dobré náladě. Minutová ručička se ale neúprosně přesouvá ke dvanáctce a trochu nám zamrzá přísun pozitivních myšlenek, protože prozatím nikdo kromě nás nedorazil. Však oni přijdou! Otáčíme se a hledáme v proudících davech známé i potenciálně známé tváře. Hledáme intoše. Pán nás prosí o nějakou tu korunu. Zatím nikdo, čekáme tedy akademickou čtvrthodinku. Čekáme akademickou dvacetipětiminutovku. Pistalka volá uživateli, na kterého jsme se těšili a počítali s ním. Bohužel nepřijde. Nedá se nic dělat, i tak nás tam snad bude kolem deseti, říkám si.

Nakonec se potupně vydáváme k vyhlášené restauraci Severka s tím, že přeci všichni dobře ví, kde se sraz koná a možná tedy dorazí přímo až tam. Tíživé předtuchy nás doprovází až na místo samotné. Před Severkou nikdo nestojí, a proto vcházíme dovnitř. Dovnitř, kde na nás čeká nádherně připravený zarezervovaný salónek se zhruba dvanácti místy. Na každém z nich je připraveno slavnostní prostírání, všude hoří zapálené svíce, zaměstnanci si dali opravdu záležet. Věřím, že i pistalkovi se z toho výjevu a z nastalé situace udělalo lehce nevolno. Společně s našimi 10 imaginárními kamarády vycházíme v rychlosti ven a bezradně vyhlížíme kohokoliv.

Z povzdálí se blíží velice příjemná paní, ona_vi. Prý ještě přijde singles35 a za okamžik je opravdu s námi. Tak budeme alespoň čtyři. O pět minut později doráží ještě nezaměnitelná osobnost Databáze knih. Ano, tipujete správně - nokid, se kterým jsme (s jakožto pravidelným účastníkem) tak nějak počítali. Nálada se nám s pistalkou nakonec zvedá, i když zklamání z nízké účastni převládá. Nokidovi to naopak vůbec nevadí. Nakonec voláme ještě sam(ovi)198, který prý přijde, jen o něco později. Vyzbrojeni vícepočetněhlavou saní se tedy vracíme do restaurace a zjišťujeme u hospodského, zdali vadí, že nenaplníme salónek. Prý nevadí. Co měl chudák s námi taky dělat, že.Sam198 se brzo připojuje k naší početné partě a tak rozjíždíme bohatý program, který sestává z představování se, klasického povídání o oblíbených knihách a Databázi knih obecně, zábavných psychologických a jiných her, při kterých o sobě zjistíme trochu víc informací a stejně tak i to, že někteří z nás si nedokáží pořádně zapamatovat pravidla, dále z filosofování, bezvýznamného plkání o ničem či konzumace položek z jídelního lístku. 30. březen spadá do Velikonec a tomu odpovídá i speciální zvěřinové menu, takže máme možnost trochu zpestřit svůj jídelníček a vše zapíjíme velikonočním zeleným pivem.Do toho všeho si přidejte příjemnou atmosféru prostředí Severky, vstřícnou obsluhu,
kolektiv příjemných lidí se zájmem o knihy a Edwarda Beneše civícího z
obrazu. Co víc si přát? Třešničkou na programu je pak Nokidovo stand up comedy vystoupení, které si připravoval do pořadu Na stojáka. Sice jsem byl přísně varován o zákazu pořizování videomateriálu, resp. jeho publikování, nicméně celý nokidův výstup si natáčím do Full HD kvality. A možná jsem jeho rady uposlechl a možná taky... A pak už večer rychle utíká (jak to bývá), pořizujeme společnou fotku (bohužel už bez sam(a)198, který musel odběhnout na přednášku) a blíží se i konec srazu. Všichni se rozcházíme na nejrůznější směry do svých domovů či jednodenního dočasného příbytku u pistalky. Což se ve skutečnosti vztahuje pouze na mě.

_______________


Myslím, že i přes malou účast jsme se nakonec dobře bavili a opět dokázali, že i naprosto neznámí lidé se spolu mohou brzo spřátelit, zvlášť, když je spojuje web, jakým je DatabazeKnih.cz
paulhunter, singles35, ona_vi, pistalka, nokid a sam198

Komentáře (14)

tyzik.cejka
27.09.2013

sama tak nevidím že by chyba

nokid
27.09.2013

No abych se přiznal, mám trochu opičí radost z toho, jak nám to pěkně v Brně vychází a že alespoň v něčem zas předstihla Morava Prahu. Zatím jsem se kromě jednoho, účastnil všech srazů. Pražský byl ve výhledu, jenže účastnice Valentýna měla zdrav. indispozici a připadlo mi nefér, pořádat to bez ní, neboť sama kdysi kvůli srazu do Brna přijela - a to je co říct, Pražanda v Brně!
Jenomže mezitím udeřila vedra a rozkopání D1 situaci završilo. Cestovat oběma směry se stalo docela problémem... A co se Plzně týče, kdysi se vedla obsáhlá diskuse o tom, jak a kdy a kde...až...až...se téma rozplynulo v nenávratnu. Takže plzeňští, jestli svůj sraz chcete, klidně si jej uspořádejte, na nás nečekejte. Co jiného můžu říct?
Ale jestli to pomůže k rozhodnutí nerozhodným, tak obě láhve vína 11.10 v Brně platím já a kdo se připojí, bude pít na můj účet. A že je vynikající, na to vemte jed.
Tak co, ještě někdo váhá?

Barilac
26.09.2013

Článek se mi líbí. Brno mám trochu z ruky, ale nápad to byl rozhodně dobrej a doufám, že budu mít možnost se někdy něčeho podobného zúčastnit.

WEIL
25.09.2013

Obdivuji Pavla, že si vybavil tak přesně hlavní body událostí z března 2013.
Ono to není samozřejmé, jak stále zjišťuji, aby si někdo pamatoval to či ono. Bohužel to není jak by mělo, tedy samozřejmé.

Jsem rád, že i v komorní atmosféře jste se dobře bavili, i když jste se stále asi s úsměvem rozhlíželi, zda ještě někdo přijde, kde jsou ti slibovači, atd. Trochu se nyní směju, když si Vás přitom představuji.

Díky za pěkný článek o srazu, i za fotky, které ho dokumentují.

Standa Šebek
25.09.2013

Pěkné, hned bych přijel. Ale na mě je trochu z ruky i ta Praha. Hlásím se jako první na plzeňský sraz:-)

tyzik.cejka
25.09.2013

jojo přeji příjemnou zábavu a kdyby dorazil danelson tak by to udělalo všem moc radost

paulhunter
25.09.2013

OK, měl jsem za to, žes psal něco jiného (i mně do osobních zpráv), ale nebudeme to řešit. Pokud se sraz uskuteční a pokud někdo napíše report, tak si o tom pak budeš moct přečíst a zúčastnit se aspoň takto virtuálně.

tyzik.cejka
25.09.2013

já to myslel že se těším na další článek o říjnovém srazu tak v poho ne

1