Pronásledovatel

blog

18.02.2013 v 17:03 / Nelin (525 views)
Pronásledovatel
Jednoho krásného jarního dne stromy shlížely dolů, jako každý den, užívaly si ticha a ve větru vesele ševelily.
V Zeleném hvozdu byl většinou klid, ale stromům se dnes vyskytla neobvyklá podívaná.
Lesem běžela středně vysoká dívka s kaštanově hnědými vlasy. Měla na sobě světle modré potrhané šaty. Po tváři jí stékal pot a mísil se s prachem. Jmenovala se Samantha. Bála se. Věděla, že musí utéct před tím, co ji pronásledovalo. Bylo to blízko. Cítila to. Věděla, že už dlouho běžet nevydrží, nesnesitelně ji píchalo v boku a energie se jí ztrácela. Najednou se jí zamotala hlava. Zakopla o kořen a spadla do orosené lesní trávy. Chtěla se zvednout a běžet dál, ale nohy jí zradily a žebra křičela bolestí. Vyhrkly jí slzy. Nevěděla co má děla a začala propadat panice.
Dívka se přetočila na záda, aby zjistila, co se jí pokouší zabít.
„Pomoc…Prosím, pomoc“ řekla zoufale svým jemným hlasem, ale jen co to dořekla, hlasivky jí také přestaly poslouchat.

Až teprve teď si všimla, že to stvoření má křídla. Obrovská netopýří křídla, snad dva metry dlouhá. Tělo porostlé srstí černější než noc a sytě červené oči bez bělma. Ale nejhorší byly netvorovy nohy. Čtyři chlupaté a kostnaté nohy zakončené dlouhými drápy asi jako lidská dlaň.
Snesl se na zem a ta se pod jeho vahou jemně zachvěla a s ní i Samanthy vnitřnosti. Dívka začala panikařit. plácala kolem sebe rukama a snažila se postavit na nohy, aby mohla utéct. Netvor k ní přiskočil, postavil se na zadní, chystal se jí seznámit se svými děsivými drápy, ale místo toho začal bolestně řvát a spadl na dívku s šípem mezi lopatkami. Chvíli sebou ještě bolestně cukal, než úplně znehybněl. Samantha slyšela hlasy, ale hodně špatně. Nakonec pod tou horou masa padla do bezvědomí.

Komentáře (2)

Holly Bretchelo
20.02.2013

opravdu moc pěkné :)))

Ikkju
20.02.2013

Zvláštním způsobem napínavé. Byl bych docela zvědav na tajemné lukostřelce...

Nelin také napsala

Po smrtiPo smrti
blog
SenSen
blog