Prokletí ohně

blog

24.08.2012 v 09:07 / Avrilka127 (598 views)
Prokletí ohně
Autorka: Martina WolfováVydání: Nakladatelství Metafora, Praha 2012Počet stran: 222Anotace: Když Cora uteče od brutálního násilnického manžela a vrátí se k otci do malebného anglického městečka, zdá se, že teď už se všechno obrátí k lepšímu.  Co však mají znamenat znepokojivé vize, živé, sugestivní výjevy z dávného středověku, které ji začínají pronásledovat? Přichází snad o rozum?  Střípky osudů lady Christabel, sira Roberta a krutého pana Bruce z Glammermooru jí našeptávají zneklidňující tajemství. A o šokující překvapení není nouze ani v Cořině vlastním životě.  Naštěstí se i v dnešní době najdou milující rytíři – třeba v podobě dávných lásek ze střední školy -, kteří se dokážou vypořádat nejen se soky, ale i s nepřízní osudu, a vysloužit si tak srdce své lásky.
  Cora utíká od svého násilnického manžela, který ji bil a celkově spolu měli problémy a vrací se zpátky do městečka Hemsley ke svému otci, jehož od svatby neviděla. Už jsou tomu dva roky. Dále se po letech znovu setkává se svou dávnou přítelkyní Molly a s láskou ze střední, Willem.
  Když už to vypadá, že se všechno srovná, Cora začíná mít vize ze středověku o Christabel a jejím zmařeným životem. Zjišťuje, že s ní má NĚCO společného. Co to ale všechno znamená? A jak její otec, pro něhož je manželství posvátné, přijme fakt, že se chce se Stuartem nechat rozvést?
  Hlavní hrdinka Cora mi byla dost sympatická a obdivuji, že i když se manžela bála, utekla od něj s vědomím, že může kdykoli přijet do Hemsley a odvézt si ji zpátky. To by to pak asi hodně schytala. Líbil se mi Will, který Coru i po letech miloval a snažil se ji ochránit a pomáhat jí s těmi vizemi. Nejvíc mě však překvapil život George, Cořina otce. Páni, to jsem opravdu nečekala. Stejně jako to, že Stuart je takovej… Ehm, to si domyslete. ;)
  Martina Wolfová, často přirovnávaná k Barbaře Erskinové, napsala úžasnou knížku, ve které hraje důležitou roli láska, je tam trocha historie, i když té by mohlo být o něco víc, a i nadpřirozeno. Mě se kniha hodně líbila a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu.
Dávám:   J J J J J / J J J J J

Komentáře (0)