Projekce Ladislava Zibury

Projekce Ladislava Zibury
S odstupem času se s vámi podělím o dubnový kulturní zážitek. Vyrazily jsme s mamkou na projekci Ladislava Zibury o jeho pouti do Jeruzaléma. Doufám, že nevyzním jako nějaká hloupá fanatička.

,,Zibura má příští týden projekci v Ově, jdem?" Otázka byla spíš oznámení než skutečný dotaz. O pár minut později jsem hlásila: ,,Tak nic, je vyprodáno." Naštěstí přišel nějaký dar z nebes. Ladislav přidal projekci přímo u nás, ve Frýdku-Místku. Bez váhání jsem koupila lístky.

Koupit se daly přes internet. V e-mailu jsem se dozvěděla, že si je můžu vytisknout buď v pohodlí domova nebo na některém z řady ,,kulturních" míst. ,,Zajdu tam, dostanu hezké vstupenky," řekla jsem si. Ha, ha. Zbytečná námaha! Paní mi vytiskla přesně to, co mi přišlo na e-mail. Poučení pro příště? Používat domácí tiskárnu!

Papíry pak měsíc ležely doma. Na Ziburu jsem úplně zapomněla, dokonce jsem si si na ten den málem naplánovala odjezd na dovolenou. Kdyby se další den nekonaly důležité zkoušky ve škole, kdo ví, s kým by mamka nakonec šla.

Den D jsem měla uspěchaný: práce, čaj s kamarádkou, kavárna s mamkou, projekce. Kupodivu jsem si v mezičase stihla umýt vlasy...

Přišly jsme na místo. Uviděla jsem Ladislava. V kabelce jsem tahala obě jeho knihy, samozřejmě jsem doufala, že ho někde odchytím a přiměju k podpisům. Jak jsem si usmyslela, tak se stalo. Mám dokonce i společnou fotku.

Čas ukázal 18:58, už bylo třeba jít do sálu. Aby nás tam pustili, musela jsem ukázat vstupenky... a do háje! Měla jsem s sebou jen jednu! Zpanikařila jsem. Zdálo se, že podpisy a fotka bude vše, co z projekce budu mít.

Mamka naštěstí zachovala chladnou hlavu. Šla se zeptat paní u pokladjy, jestli se s tím nedá něco dělat. Bylo to tak jednoduché! Paní nalezla v systému mou objednávku a dala nám novou vstupenku. Jak prosté! Vůbec nebylo třeba panikařit. To jsem celá já.

Projekce byla super. Hodně informací jsem si pamatovala z knihy, takto naživo je to ale mnohem lepší. Ladislav byl mile vtipný.

Jediné, co bych projekci vytkla je to, že byla až moc optimistická. Úplně vynechala veškeré poutníkovy útrapy V knize zmíněny jsou.

Viděli jste se někdy takto s autorem vaší oblíbené knihy?

autor: karolina0346 · 24.07.2017 v 21:23 · přečteno 257x

Komentáře (0)