Přes moře písku

blog

10.07.2012 v 21:05 / Avrilka127 (616 views)
Přes moře písku

Autorka: Meredith Ann PiercePřeklad: Dana StuchláDíl: 2.Série: Temný andělVydání: Nakladatelství Coo Boo, Praha 2012, 1. vydáníPočet stran: 254
ANOTACE:  Aeriel zlomila prokletí vampýra Irrylatha a vrátila mu jeho lidskou podobu. Ve snech ale Irrylatha stále pronásleduje bílá čarodějnice, a tak se Aeriel vydává na dlouhou pouť, aby získala odpověď na tajemnou hádanku a našla šest kouzelných chrličů. Cestou za prastarou sibylou, která zná řešení hádanky, ji stíhá šest vampýrských synů čarodějnice.  Bude Aeriel po všech útrapách a strastech dost silná na to, aby bílou čarodějnici jednou pro vždy přemohla?
První dojmy: Proč je Irrylath takovej de*** ?!  Tak Aeriel mu zachrání krk a on místo, aby byl  vděčnej, tak ji takřka ignoruje a chová se jako pako. Chápu, že ho ve snech bílá čarodějnice "ctí" svými návštěvami a je to pro něj dost těžké, protože ho jistě tíží výčitky svědomí, kvůli tolika zmařeným životům. Ale nikde jsem si něvšimla, že by se aspoň snažil být milejší a vstřícnější.  Navíc z toho má Aeriel skoro deprese (tím víc mě Irrylathovo chování vytočilo).
A jak je to dál?  A tak se Aeriel s těžkým srdcem vydává na zdlouhavou pouť, aby porazila čarodějnici z jezera a její "syny". První velkou překážkou je Moře písku. Opravdu je to písek! Někde tmavě modrý, jinde růžový. Zkrátka hraje všemi barvami.  Ale tím to samozřejmě nekončí. Musí najít šest chrličů a zjistit, co znamenají ty verše, dle kterých má vše a všechny zachránit.  Dokáže to???
Kniha se mi vcelku líbila a tak není důvod, proč jí nedat hned 3 smajlíky:        J J J/ J J J J J

Komentáře (0)