Překvapivě zklamaná...

blog

24.01.2014 v 19:51 / VČJKR (801 views)
Překvapivě zklamaná...
Dlouho jsem nebyla ve své oblíbené kavárně. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že si tam pořídili knihovnu plnou knih volně k půjčení...

... A jaké mé zklamání, když jsem zjistila, že se za hodinu a půl, co jsem tam byla, na ně nikdo ani nepodíval...

Komentáře (9)

Pejpr
23.03.2018

Já to chápu, nerad čtu na veřejných místech a když jdu do kavárny, tak tam jdu z jiných důvodů než proto, abych si tam četl.

MarieAnnaSarah
30.01.2014

VČJKR, smutný článek. Bohužel to tak už někdy chodí. Ach jo. Ale co, je to škoda, těch hostů, že nevyužili této skvělé možnosti.

Binysku děkuji za Knihotoč, výborná věc. Určitě se také zapojím :)

VČJKR
28.01.2014

To je pěkný nápad! O tom si zjistím víc a určitě se zapojím. Děkuji!

binysek
28.01.2014

když si zadáš "knihotoč", pak je to jasnější. Je to projekt, který asi už pomalu usíná a bez anonymních uživatelů i usne , o tom, že knihu, kterou člověk může postrádat, označí vytištěným štítkem a průvodkou a také pořadovým číslem a někde, v podstatě kdekoliv, ji zanechá. Může na sběrných místech, kde se zejména má knihotoč točit, ale může nechat ve vlaku, v čekárně, v parku, na nějaké odkladní ploše v obchodě, některé knihovny mají své police pro nechtěné knihy. Ze štítku se nálezce dozví, že tato kniha se točí v knihotoči, měl by si ji vzít, přečíst a pak zase do knihotoče vložit a o tom by měl do knihotoče podat zprávu. Samozřejmě si knihu může i ponechat a i o tom dát do knihotoče zprávu.
Podle informace prý se podobné knihotoče točí v rozličných zemích.

VČJKR
28.01.2014

Ano, já ano. Pravda, nic až tak oslnivého tam nebylo, ale pár knížek tam bylo moc hezkých. Knihotoč neznám, co to je? :)

binysek
28.01.2014

kde je ta skvělá knihovna, hned bych se tam vydala a aspoň probrala, co tam mají. Já zase sleduju Knihotoč a i když se tam tu a tam knihy objevují, já sama tam přidávám, zdá se mi, že se prostě ztratí ve světě a nevím kde končí, možná že ve smetí

Francoa
28.01.2014

Zajímalo by mně zda-li ty ano.Já osobně bych si knihy určitě prohlédl,vždy mi zajímalo,co je v knihovnách.

VČJKR
26.01.2014

To teda!
:)

1