Podezřelý, Robert Crais

blog

04.03.2014 v 12:10 / evcak (435 views)
Podezřelý, Robert Crais
Autor knihy Podezřelý, Robert Crais, je držitelem titulu GRAND MASTER 2014 detektivního žánru. Tato cena je udílena za mimořádný a dlouhodobě kvalitní přínos žánru. Detektivní žánr nepatří k mým favoritům, ale tento autor mě svým příběhem a stylem strhne pokaždé a problém je pak od knihy se odtrhnout. Knihu Pedezřelý čeká i filmové zpracování a není to první podobný úspěch autora.

Již dříve jste mohli vidět film Rukojmí v hlavní roli s Bruce Willisem. Zfilmování knihy Podezřelí se ujali Nina Jacobsonová s Brad Simpson, producenti slavných Hunger Games. Takže se máme určitě na co těšit.

Válečná fenka Maggie přijde o svého parťáka při hledání výbušnin. Scott přijde o svou policejní ženskou parťačku při náhodném střetu s vražděním na ulici. Při přestřelce je vážně a trvale poraněný a tím přijde i o možnost nástupu do speciální jednotky SWAT, kam měl brzy nastoupit. Oba by měli jít na zasloužený odpočinek, obzvlášť, když trpí psychickými následky oněch drsných událostí. Proč se nevzdají, jak se setkají a jak se jejich vztah a práce bude vyvíjet, si budete muset přečíst v knize.

Komentáře (1)

niknikita
06.03.2014

Myslím, že si tuto knihu zkusím přečíst, i když ani já nejsem fanynka detektivek.
Zlákal mne tento článek a jsem zvědavá na vztah Scotta s Maggie...