Po dlouhé době, opět začínám číst.

blog

12.03.2015 v 18:36 / Adria Orici (501 views)
Po dlouhé době, opět začínám číst.
Pěkný večer k Vám domů, pokud nečtete. Snad Vás zaujme následující "výplach".
Kdo mne trochu znáte s naší databáze knih, víte že rád čtu. Bohužel BAP (Bipolární Afektivní Porucha) vytáhla svoje zbraně. Deprese udeřila plnou silou během pár dní. Pořád v naší společnosti se má za to, že deprese je pouze lenost. Někdy bych jím přál, aspoň jeden den. Aby poznaly co to je. Ne obyčejnou depresi, tím ji nechci zlehčovat, nic podobného. Deprese v BAP je zcela jiná liga. To se nedá popsat slovy.

Zkoušel sem číst knížky které mám rád, které znám. Ale bohužel nešlo to ať jsem strašně moc chtěl. Zkrátka to nešlo, 6 měsíců jsem bojoval s depresí. Pomalu začínám jít do mánie. Takový kolotoč našich potíží. Čtení mne v této fázi dokáže uklidnit a posadit na pozadí a číst a číst být v klidu. Na vše zapomenout a užívat si příběh. Tak si pomalu skládám v hlavě co bych si chtěl přečíst. Je toho strašná spousta skvělých knih. Jen chci aby jste věděli, že mi duševně nemocní nejsme takoví jak někdy prezentují česká média. Jsme tu mezi Vámi i na DK.

Drahá Mo Hayder, jsi absolutní miláček. Zrovna čtu Tvoji Panenku. Musím říci že si to náležitě užívám. Některé pasáže jsem si četl několikrát za sebou a vrněl ;). Jó hold jsem na hlavu :D jako některé postavy. Jack a Blecha jsou skvělá dvojka. Nemám ještě dočteno. Chci Ti aspoň takto poděkovat že si mne nakopla a opět začínám číst. I když hlava "lehce" stávkuje....jen tak se nedám.

Vážení čtenáři, posadíme se do našich oblíbených křesel. Vezmeme do ruky knihu či čtečku.....pěkný večer všem.

Komentáře (10)

Adria Orici
16.03.2015

Jia - děkuji vřele za povzbuzení. Pomalu se dostávám do tempa, což mne jen těší. Krásné slunečné odpoledne.

Jia
16.03.2015

Péťo, tušila jsem, že se něco děje...moc dobře to znám. Ať už je to zase dobrý, držím pěsti :-)

Adria Orici
16.03.2015

Marthas - velmi děkuji za Váš komentář. Však se nedáme ;). Krásný den.

Marthas
15.03.2015

Jsem ráda, že už kolem sebe nemáte jen tmu, přeju hodně světla v podobě dobrých knih a milujících přátel, je to dar.)

Adria Orici
14.03.2015

Kočičáci - děkuji drahá kamarádko. Ano pomalu se rozjíždím. Pěknou sobotu k Tobě domů.

Kočičáci
14.03.2015

Peti vítej zpět!!! přeji hodně těch "lepších" dnů. Pusť se do čtení, máš co dohánět :-)

Adria Orici
14.03.2015

Palele - Vážím si Vaší podpory. V těch nejhorších chvílí má člověk chuť vše skončit. Naštěstí mám kolem sebe dobré přátele a spolubojovníky. A samozřejmě knížky, i když nemohu číst mohu je mít u sebe. Je to neuvěřitelná morální podpora.

Palele
13.03.2015

Obdivuju lidi, kteří se dokáží takhle poprat se životem, moc držím palce a přeji hromadu pěkných knížek na čtení. Mimochodem Mo Hyder patří také k mým oblíbeným autorkám :)

1