Perla v mlze

blog

27.10.2015 v 14:01 / Marselle (312 views)
Perla v mlze
Na konci prvního dílu, jsem doufala, že Ruby konečně potká lepší život, a její neshody a nepochopení v nové rodině se vytratí.
Bohužel, nevlastní matka Daphne se nehodlá smířit s tím, že by se každý den měla dívat na hřích mládí svého manžela, a tak se Ruby i Gisselle zbaví tím, že je chce poslat do internátní školy pro děvčata z velice bohatých rodin. Obě děvčata se zlobí a nechtějí nikam jet, a každá má pro to jiné důvody. Zatím co Ruby trápí, že bude muset opustit tatínka a svého chlapce Beaua, Gisselle trápí úplně něco jiného. V nové škole už nebude tou, která je nejkrásnější a nejobletovanější spoustou chlapců.
Když nastane den odjezdu, ani jedna neví, co je tam čeká, a každá je ponořená do svých myšlenek. Při příjezdu čeká hlavně Gisselle šok, protože pokoje ve kterých děvčata bydlí jsou velice malé a skromně zařízené, navíc oblečení, kterého si Gisselle přivezla několik kufrů nebude téměř potřebovat, protože děvčata zde nosí stejné školní uniformy.
Ruby si brzy zvykne na školní řád, i když hned od prvního dne školy dostala od ředitelky školy jasně najevo, že bude pod přísným dohledem, a sebemenší nekázeň způsobenou jí nebo jejím dvojčetem Gisselle odnese přísným trestem jen Ruby.
Naštěstí Ruby i v této škole nachází hodnou učitelku umění, a může zde malovat obrazy a zdokonalovat se ve své umění. Nové žačky jsou také zvány na uvítací večeři do domu ředitelky školy, zde se Ruby náhodou setká se slepým Louisem, vnukem ředitelky školy. Louis je sice slepý, ale krásně hraje na piáno a s Ruby si dobře rozumí a začne ji častěji zvát do jejich domu.

Co zde děvčata ještě čeká? Najdou si nové přátele? A co učitelé, jak na ně budou nahlížet?
Smíří se Ruby s tím, že nebude moct každý den vídat svého milovaného tatínka a bude odloučena i od přítele Beaua?
Najde nakonec své štěstí?

můj názor na knihu:

Již první díl jsem přímo hltala, a u tohoto dílu tomu nebylo jinak. Kniha je napsána velice poutavě a pořád se něco děje, i když si občas říkám, zda je možné aby jednoho člověka potkalo tolik věcí. To ale nemění nic na tom, že se mi kniha velice líbila a těším se na třetí díl s názvem Falešný třpyt.

Komentáře (0)