Opravdu nic není takové, jak se zdálo být...

blog

30.08.2014 v 13:34 / Marthas (334 views)
Opravdu nic není takové, jak se zdálo být...
Ačkoliv se s Heather Wellsovou, bývalou popovou hvězdou nahrávací firmy Cartwright Records, tentokrát setkáváme opravdu naposledy, nečekejte žádný odvar předchozích dílů ale plnohodnotný román, kde opravdu nic není tak, jak se zdálo být, přesně takový, jak jsme si u autorky zvykli.
Meg Cabot, se u nás proslavila zejména sérií Princezniny deníky (určenou pro mládež) a úctyhodný počet knih, který se blíží již stovce, pro mládež ale i pro dospělé, a které má v USA na svém kontě garantuje, že není žádnou spisovatelskou novickou a tak ona a její postavy opravdu "zraje jako víno".
Obálka knihu spíše škatulkuje do románů pro ženy, nečekejte však žádné prázdné dialogy a neustálé řešení, co si mám vzít na sebe atd. ale svěže odvyprávěný příběh, jedné dospělé ženy, která se o sebe opravdu dokáže postarat ve všech směrech a přitom odhalit vraha na koleji, kde pracuje.
A tak odhoďte předsudky typu: ale já opravdu nemám ráda romány pro ženy stříknuté detektivkou, protože to jsou slátaniny a raději sami zjistěte, zda Heather opravdu dokáže skloubit přípravy na svatbu, práci "na koleji smrti" a pátrání po vrahovi jedné ze studentek, která bydlela ve studentském domově, kde Heather pracuje.

Tak takhle přesně vypadá recenze, pokud ji neumíte psát, jejím autorem jsem samozřejmě já, když jsem kdysi četla mnou také zmiňovanou sérii o Genovijské princezně (Princezniny deníky), říkala jsem si už nikdy, ale jak vidíte, toto by se opravdu říkat nemělo, jelikož, teď už Meg Cabotová patří k autorům, bez jejichž knih se neobejdu!!

K této knize se pojí takový krátký příběh: Velikost L:Šaty pro nevěstu, jsem toužila mít už od doby, co jsem se dozvěděla, že u nás vyjde...
Nakonec to skončilo tak, že já byla v knihkupectví po datu vydání dvakrát a kniha ne, proto jsem si ji tedy zamluvila a jako naschvál hned za dva dny mi volali, že je kniha k dispozici, jenže mně zrovna nebylo dobře, takže jsem tedy poprosila maminku, aby se mi stavila v knihkupectví a mnou zamluvenou knihu vyzvedla, mamince jsem naštěstí řekla cenu, což mne také zachránilo od přeplácení, málem totiž po ní chtěli stovku navíc!!
Tuto donesenou knihu jsem zkontrolovala, bohužel ale pouze přebal a ne stránky, druhý den jsem totiž zjistila, když jsem se do ní hodlala začíst, že je zamazaná od čokolády, a tak, jelikož se mi příčí chodit kvůli každému minimálnímu poškození knihu reklamovat, pokusila jsem se ji zachránit a to dopadlo víceméně dobře...
Jak byste se zachovali v mé situaci vy, zvítězil by u vás mateřský pud ochraňovat knihu, které jste se jednou zmocnili anebo byste šli jim danou knihu omlátit o hlavu?

PS: Kniha k dispozici nebyla, jelikož distributorovi trvalo měsíc, než začal rozvážet knihy i jinde než po Praze a okolí!:)

Komentáře (0)