Naše nakladatelství láká na nové i chystané tituly

blog

04. března v 15:48 / louluk (309 views)
Naše nakladatelství láká na nové i chystané tituly
Knihy Dobrovský a Naše nakladatelství pravidelně připravují blogerské bookstormingy, na kterých představují knižní novinky i teprve chystané tituly. Jarní představovačka proběhla před několika dny, a proto se s vámi chci podělit o získané informace.

Naše nakladatelství vydává knihy prostřednictvím jednotlivých značek podle žánrů a skupin čtenářů, kterým jsou tituly určeny. Mezi nejoblíbenější patří určitě Fobos, specializující se na dobrodružnou literaturu, sci-fi, fantasy a horor.

Mezi aktuální novinkami z této značky můžete najít horor Mýtné, jehož popis slibuje pořádně strašidelné počtení. Titus a Melanie Bellovi chtějí strávit líbánky v parku Okefenokee. Cestou potkají starý vratký most. Než přes něj projedou upadnou do kómatu. Když se později Titus probudí, po mostě ani jeho ženě není památky. Policie mu navíc oznámí, že na dané trase se žádný podobný most nevyskytuje.

Velice zajímavě vypadá i další vydaná novinka Nanos. V tomto sci-fi příběhu se ocitnete v Německu roku 2028. Lidé jsou kontrolováni pomocí nanočástic v potravě a pití. Díky tomu je vláda plně kontroluje. Existuje ovšem pár jedinců, kteří jsou proti tomu imunní. A samozřejmě se jim podobné praktiky nelíbí.

Na konci března by měla vyjít další kniha Joshe Malermana, tvůrce Bird Boxu. Bude se jmenovat Inspekce a opět se můžete těšit na velice tajemnou atmosféru, tentokrát odehrávající se převážně ve školním prostředí. Samozřejmě se ovšem nebude jednat o obyčejnou školu. Tahle je skrytá hluboko v lesích a z jejích žáků se mají stát géniové v oblasti umění, vědy a sportu. Zakladatel školy jim ovšem něco důležitého tají.

Společně s další řadou seriálu bychom se měli v dubnu dočkat i nové knihy z univerza Stranger Things. Temnota na okraji města se tentokrát zaměří především na Jima Hoopera a jeho život před seriálovými událostmi. No už teď se těšíme.

Nakladatelství vydává i dětské tituly, a to pod značkou Drobek. Nech tuto knihu zmizet je vědecká kreativní kniha, která podporuje dětskou mysl a experimenty. Začíná tím, že děti vybízí, aby prověřily, roztrhly a rozřízly stránku, a tak otestovaly vlastnosti papíru. No řekněte sami, u jaké jiné knihy vás nabádají sami autoři, abyste ji zničili?

Neotvírat! Slizké! je volným pokračováním předchozí knihy autora Neotvírat! Kouše!. Opět nabízí výbornou obálku s dírou, díky které ji v knihkupectví prostě nenecháte. A pod ní je….No to se nechte překvapit, ale samot

Ani romantika nesmí chybět, tentokrát v edici Knihy Omega. Zastupuje jí jedna z předních německých autorek tohoto žánru Mona Kasten. Další její titul Cítit znovu si budete moci koupit již velice brzy. Jedná se o třetího zástupce ze série Začít znovu.

Pojďme se vrhnout na King Cool, ve kterém vycházejí zejména knihy pro všechny milovníky Young Adult. Rozhodně si nenechte ujít Dvojníky z pera Rebeccy Hanover. Odehrávají se v Černohvozdské akademii, kam právě nastoupilo šest nových studentů. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nejednalo o klony zdejších studentů. Společně s nimi přijde i řada záhad a problémů. Můžete se těšit na hodně zvratů a opravdu napínavý děj.

Temná gotická fantasy Hříšní světci přináší příběh dívky, netvora s temným tajemstvím a prince, jehož život se ocitne v ohrožení kvůli nekalým dvorním intrikám. Vypráví o Nadě, která žije v klášteře a najednou se bude muset potýkat s válkou. Naštěstí dokáže hovořit s bohy a oni plní její přání.

Série Nyxia se dostává do finále. Již za pár dní vyjde třetí díl s podtitulem Povstává, ve kterém se rozhodne o osudu Emmetta a jeho týmu. Znalí už asi vědí, co čekat, takže si jí určitě nenechte ujít.

Pod značkou Kontrast vyházejí životní příběhy i oddechovky pro ženy. Tentokrát pro vás mají erotický román Jeho banán, který čtenáře dostatečně nalákal už svým trailerem. A o čem to asi může být? Dovolím si tady citovat anotaci, protože rozhodně stojí za to:

Můj nový šéf má rád pravidla. Jedno z nich si ale nikdo netroufne porušit...
Nesmí se mu sahat na banán.
Jako vážně. Tenhle chlápek je závislej na hořčíku nebo co.
Jasně, že jsem si na něj sáhla.
Jestli to chcete rozebírat do detailu, ve skutečnosti jsem si ho i strčila do pusy.
A co je ještě horší?
Sežvýkala jsem ho… a polkla.
Já vím. Pěkně zlobivá holka.


Pod značkou Kontrast Vintage potom vyšel Strach a hnus v Las Vegas od Huntera S. Thompsona. Jedná se o jedno z nejpřesvědčivějších a nejčtivějších svědectví o konci éry hippies a zároveň jde o nadčasový text, který se stal milníkem moderní americké literatury a základním dílem tzv. gonzo žurnalismu, jehož je Thompson otcem.

Vendeta se specializuje především na detektivky a thrillery. Momentálně nabízí třeba titul Máš mě v krvi od Elisabeth Norebäck. V něm se můžete seznámit s psycholožkou Stellou Widstrandovou, ke které začne docházet jedna speciální pacientka. Psycholožka je totiž přesvědčená, že se jedná o její ztracenou dceru Alenku. Ta se měla před dvaceti lety utopit na rodinné dovolené. Její tělo však nebylo nikdy nalezeno.

Za několik měsíců vyjde i pokračování oblíbeného thrilleru V kleci, tentokrát s názvem Pohřbení. Už samotné pojmenování napovídá, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Můžete se těšit na chladného vraha, který bude pěkně prohnaný.

A nakonec tu máme všeříkající knihu Všechno je v prdeli, která navazuje na Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele. Tato motivační kniha vám pomůže k lepšímu životu a zodpoví některé vaše otázky. Autor sezaměřuje převážně na naději a vše, co se točí kolem ní. Jak ji získat, udržet a najít, když už si myslíme, že je všechno v háji. Vychází na konci března.

Komentáře (0)