Můj Billy

blog

22.02.2014 v 21:12 / VČJKR (560 views)
Můj Billy
Knížky, knížky, všude samé knížky! Určitě to znáte.

...

Před pár lety jsme se s rodinou přestěhovali do nového domu, kde jsem dostala krásný a velký pokoj. Velice nadšeně jsem jej začala zaplňovat svými věcmi a vším možným nábytkem. Dokonce mi i rodiče sestavili obrovskou skříňovou stěnu z částí naší bývalé kuchyňské linky (moc jsem jim v tomto ohledu nevěřila - nějak jsem nemohla pochopit, že jsou to skříně jako skříně...).

Ihned jsem začala plnit poličky knihami. Bylo zde spostu místa!

Po pár měsících už místa ubývalo, řady knih jsem zvrstvila. Pak jsem vyklidila všechny poličky, na kterých ještě knížky nebyly. Ale i ty po chvíli přestaly stačit.

Vyprosila jsem si tedy u našich knihovničku a dostala jsem ji. Zaplňování tedy započlo nanovo...

Jak to tak bývá, vše jednou končí. I prázdné místo postupně zmizelo.

...

A jak je vlastně možné, že se mé zásoby knih tak množí? Kdybych si je kupovala, tak bych za chvíli přivedla najen sebe na mizinu :) Ne. Za to vděčím své skvělé babičce, která mi při každé své návštěvě přiveze v průměru jednu knížku ze svých nemalých zásob. Vzhledem k tomu, že je u nás několikrát do týdne, je to slušný počet nově nabytých knih... (Babi, kdybys to náhodou četla, tak věz, že se na každou tvou knížku moc těším. Mám tě ráda.)

...

Dneska mám svůj šťastný den. Dostala jsem Billyho. Kdože to je? Nikdo! Cože to je? Mnohem lepší otázka! Tímto vám představuji svoji novou knihovnu. Krásná, dřevěná, vysoká skoro až ke stropu a široká přesně do posledního využitelného kousku holé zdi v pokoji. Je krásná. A hlavně - je prázdná! Co to znamená? Spoustu nových knížek, malých zázraků, které projasní temné dny ani nevíme jak. A co ještě?

Že až bude Billy naplněn k praskutí, budu muset spát v obýváku, protože kvůli další skříni budu muset vystěhovat největší nepotřebný nábytek - mou postel...

Komentáře (5)

nokid
28.02.2014

No jo, závislost je hrozná věc. Znám to, mám ji taky. Akorát že u mě v pokoji jsem přistoupil k budování jakýchsi průlezů - jinými slovy 3D tunelů. Nezasvěcený návštěvník by si v tom zlámal nohy a ještě tam uvíznul, až by jej vyprošťovali hasiči...

VČJKR
24.02.2014

Já mám štěstí, že mé nejbližší okolí je povětšinou knihám nakloněno... Místo se snad příště ještě najde, ale teď to ještě doopravdy nechci řešit :) A děkuji za komentáře

elfos
24.02.2014

- A ano, znám to. :-)

elfos
24.02.2014

MOC pěkné. A úžasná babička.
Pokoj plný knih je báječná věc, a okolí, které má třebas i jiné zájmy, avšak má porozumění pro ten váš koníček.. tedy, pro vaši posedlost knihami, je štěstí.. poměrně vzácné a vůbec ne samozřejmé.

Také děkuji, a přeji spoustu radosti a místa. Ono se to nezdá, ale když to vypadá, že už není kam, místečko pro další krásné knihy se i tak najde.

aneleh18
22.02.2014

Tak to znám. Ale protože můj partner je notorický nečtenář, musela jsem vynaložit trochu diplomacie, aby moje knížky měly důstojné "domečky". Spíše si však můžu gratulovat, že je tak tolerantní a neskutečně hodný. Dokonce mi jednu poměrně velkou knihovnu vyrobil do ložnice a to ještě ve stejném stylu nábytku, takže to vypadá velice pěkně. Jen bych potřebovala ještě nějakou tu hodnou babičku, která by mne zásobovala novými knihami. Moje spotřeba je totiž podle něho nenormální . Nechápe, jak můžu "tlustou" knihu přelouskat za 3 dny a ještě stihnout zaměstnání a domácnost. Ale mezi námi čtenáři - my to chápeme všichni.
Milá VČJKR zdravím Vás a děkuji za hezký článek.