Moje nová hromádka aneb ať se poslední dny v roce nenudím

blog

20.12.2015 v 18:34 / Ajrad1981 (259 views)
Moje nová hromádka aneb ať se poslední dny v roce nenudím
Jaké budou Vánoce? Jako každý rok – hektické a vystresované (tedy to období PŘED) a konzumní (pokud někdo z tohoto všeho dokáže utéct a fakt si užít klid a pohodu, tak mu tleskám a závidím a prosím návod, protože přes moji úpornou snahu se mi ten útěk do pohody nikdy nedaří). Letos to mám ještě „vylepšené“ pracovním shonem, takže se fakt těším, až bude po štědrovečerní večeři a budu mít vyhlídky na deset dní prožitých nicneděláním a relaxováním.

Těch deset dní bude pro mě ve znamení písmene K. Knih. Opravdu. Někdy před rokem jsem si sice zakázala kupovat knihy, dokud nepřečtu ty, co jsem si koupila dříve a nějak jsem se k nim nedostala, jenomže nakupování knih je pro mě dobrá terapie (a jejich následné čtení samozřejmě taky) a tak poslední cca měsíc nakupuji jak o život, protože jinak by to bylo o nervy.

Černý pátek a šest objednaných knih z jednoho e-shopu (sice to nejsou novinky, ale to vůbec nevadí - Lutz, Cook, Hailey, Deaver). Při objednávání relaxačních omalovánek (dárek pro kamarádku) jsem neodolala Dívce ve vlaku. Akce v kamenném obchodě a Dívka, již jsi tu zanechal. Při návštěvě vánočních trhů v Brně jsem vlezla do Levných knih, s těmi nejčistšími úmysly (jen to proběhnu a omrknu, nic kupovat nebudu!) – a další dvě knihy (vybrané podle názvu).
Sestřenka se letos stala členkou Knižního klubu (ještě že mi to řekla včas, uvažovala jsem o tom samém) a na podzim potřebovala, abych si něco objednala, protože sama asi nic tenkrát nechtěla – tak to byly knihy tři a bylo mi sděleno, že je dostanu k narozeninám a Vánocům (tudíž je budu mít v ruce ve stejný okamžik, na Štěpána, protože kvůli mě nebude jezdit každých pár dní přes půl republiky). Takže to je šťastná třináctka. A aby toho nebylo málo, ke stravenkám nám teď přibalili dárkový poukaz na slevu v Albatrosu. Plus poštovné zdarma. No neberte to!! Naštěstí Albatros sice nabízí relativně dost knih od autorů, které čtu, ale jen dvě, o kterých bych uvažovala, že je koupím (paradoxně od autora, kterého zatím neznám, ale jsou to dost dobře hodnocené knihy, takže by zklamat nemusely). Tím jsem to zaokrouhlila na patnáct.
Pro bližší představu, tento knižní komínek mám NAD kolena :-D

O tom, že mi stále zbývá šest knih z Knižní výzvy, radši ani nemluvím. Proč se mi moje vánoční dovolená najednou zdá krátká?? :-D :-D

Na závěr tohoto článečku přeji všem knihomolům vánoční svátky čtivé a veselé, s knihami, co se líbí. A kdybych se k tomu později náhodou nedostala, tak přidávám i Péefko - v roce 2016 co nejvíc přečtených knih, a ať nám nakladatelství, potažmo autoři, dělají pořád radost. A opačným směrem, autorům a vydavatelstvím, přeji co nejvíce spokojených čtenářů :-D

Krásné Vánoce!

Komentáře (1)

nokid
26.12.2015

Tak takhle se projevuje beznadějná závislost... Vítej nám, další do klubu!