Mnoho knih a málo času

Mnoho knih a málo času
Určitě každý knihomol si někdy psal seznam, kde měl vypsané všechny knihy, které přečetl nebo má v plánu si přečíst, koupit v popřípadě půjčit. Já sama mám seznam knih, a musím říct, že se stále rozrůstá část, kterou mám v plánu si přečíst. Ne že bych četla nějak pomalu, někdy se do knihy tak začtu, že ztratím pojem o čase a mám ji za den přečtenou.
Je to chyba spisovatelů, že stále vydávají nové a nové knížky, které si chcete přečíst? Ale kdyby je nevydávali, tak bychom je postrádali. A nechci, ne já si ani nedokážu představit život bez knih. Dokážete si to představit?
Jak mám tedy udělat, aby se seznam přečtených knih rozšiřoval a seznam knih k přečtení ubýval? Škrtnou některé knihy, ale neošidila bych pak sama sebe o skvělý zážitek? Mám ráda čtení nových knížek, zažívat spolu s hrdinou dobrodružství, šťastné a smutné chvíle, baví mě přemýšlet nad tím, kdo je vrah, jaký měl důvod a přitom pít šálek mé oblíbené kávy.
Nevím, jak to mám tedy udělat, abych nějakou knihu neošidila a přitom přečetla všechny knihy z mého seznamu. Času na knížky je stále méně a knížek je víc a víc.

autor: kika812 · 01. ledna v 16:26 · přečteno 277x

Komentáře (7)

ssyyllvvaa
03. února

Takový problém mají asi všichni čtenáři a zejména ti, kteří nedokážou odložit nedočtenou knihu definitivně, i když zjistí, že nesplňuje jejich očekávání. Co když se zápletka rozvine už po pár stránkách, co když dnes nemám tu správnou náladu, co když o něco přijdu.....Ale nové knihy se na nás valí jako lavina, ne vždy kvantita odpovídá kvalitě, takže je třeba hledat a vybírat. Ale i tak budeme mít před sebou pořád buď seznam knih, které čekají, až si je přineseme domů nebo dokonce stoh knih na nočním stolku a když ho zdoláme, budou tu další... Ale to je přece krásné mít se stále na co těšit, ne ?

MikeDV3
21. ledna

Mám naprosto stejný problém. Bohužel na čtení nemám tolik času a tak se můj seznam zkracuje velice pomalu.

Andy-Sha
03. ledna

život je dlouhý ...takže času dost :) Mám vlastně stejný problém, ale já tomu problém neříkám. Jediný na co se zmůžu je jen smát se nad tím jak mi knihy na seznamu KNIHY CO SI CHCI PŘEČÍST přibývaj. a nedávno jsem zrovna povídala "jen přibývejte knížky moje! Díky vám se dožiji stovky!!"

R.E.M.
03. ledna

Beru to tak, že je lepší těšit se na další nepřečtené knihy než zjistit, že všechny zajímavé knihy už jsem přečetla a nic "nového" ke čtení už není. :)

Lector - hezký a trefný příměr s řekou.

Lector
03. ledna

Toť úděl čtenářův. Splouvá řeku a čím déle na ni je, tím je řeka širší a mohutnější, a tím méně má pocit, že je v jeho silách ji "pokořit". Každé rozhlédnutí kolem sebe v mé pracovně mi v odpověď říká, jaký jsem blázen, že hromadím knihy, které možná nestihnu přečíst. Ale mám toho nechat? Budu pak pročítat konečný a neměnný počet nashromážděných knih a očekávat, že s tou poslední se dosype písek?

locin
02. ledna

Tohle je přesně článek z mě duše, citím se naprosto stejně. Času na volný čas je k uzoufání málo a knih které si chci přečíst je neuvěřitelná spousta. A tak se knihy k přečtení hromadí a hromadí.
Zařekla jsem se, že u položky "Chystám se číst" nepřekročím 100, že prostě přečtu knihy co už mám a až poté si koupím nějakou další. Ale vůbec se mi to nedaří a už i tento limit jsem přetáhla. Je to prostě silnější :D

Ajrad1981
01. ledna

Mám stejný problém - ten seznam knih, co bych si chtěla přečíst, je jaksi čím dál delší. A to čtu celkem dost, řekla bych :-)