Máma pro Veroniku

blog

17.11.2015 v 16:26 / Marselle (229 views)
Máma pro Veroniku
moje recenze:

Když jsme mladí a zamilovaní, tak si často nevšímáme prvních signálů, které ukazují na to, že náš milovaný protějšek nemusí být vždy tak milý a příjemný jak se nám zdálo.
Marie je zdravotní sestra, kdysi byla šťastná, nyní však žije v manželství plném strachu, bolesti a ponižování. Z práce spěchá rychle domů, aby stihla v čas připravit večeři pro manžela, jinak ji bude nadávat, a nebude se obávat ji i zbít. Manželství Marie a Petra je bezdětné, ale ne proto, že by nechtěli. Prostě se nedaří. Marie podstoupila i hormonální léčbu, ale stále nic. Petr odmítá jít na lékařské vyšetření, protože on prý žádný problém nemá, neplodná je Marie. Ta se velice trápí, děti velice miluje a tak si alespoň hraje s dcerou své sestry. To jí ale nestačí, touží být sama mámou, a užívat si všeho co k pravému mateřství patří. Manželství s Petrem prochází obrovskou krizí. Petr si vodí domů svou kolegyni z práce, a vůbec mu nevadí, že Marie je doma. Marie má naopak problémy s každodenním maskováním modřin v obličeji i po celém těle, aby si v práci nikdo nevšiml, že ji Petr surově bije.
V práci je Marie zadumaná, až se ji stane, že na chodbě do někoho vrazí. Je to pan Drobný, manžel jejich pacientky, která právě na jejím oddělení umřela. Přišel Marii poděkovat, že se tak lidsky o jeho manželku starala. Taková nešťastná událost ji přivedla do života Vladimíra Drobného a jeho dcerku Veroniku. Tráví spolu stále více času, a Marie je šťastná, že si ji oblíbila i malá Veronika.

Jak se Marii změní život po jejím setkání s Vladimírem a Veronikou? Dokáže opustit zlého Petra, a vymanit se z jeho ponižování a bití? A co vlastní miminko? Dočká se Marie tolik vytouženého mateřství, nebo je jí souzeno zůstat sama...


můj názor na knihu:

Kniha Máma pro Veroniku, je moje první setkání s touto autorkou. Musím říci, že ne rozhodně poslední. Velice pěkný a čtivý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete.
Marii jsem přála, aby našla ten svůj kousek štěstí, ale jestli se jí to povedlo, nebo ne vám neprozradím :-)

Komentáře (0)