KOMenský v KOMiksu na výstavě i v knize

blog

12. ledna v 00:00 / louluk (153 views)
KOMenský v KOMiksu na výstavě i v knize
V letošním roce slavíme 350. výročí od smrti známého pedagoga a spisovatele Jana Ámose Komenského. V rámci této události můžete od 31. ledna navštívit v Národním pedagogickém muzeu Jana Ámose Komenského i výstavu KOMenský v KOMiksu, která přiblíží život Učitele národů ilustrovanou formou.

O text komiksu se postarala Klára Smolíková, kterou můžete znát díky jejím dětským knihám o husitství, knihovnictví nebo detektivkám pro mládež. Společně s ilustrátorem Lukášem Fibrichem vytvořila poutavé komiksové panely, vyprávějící o této známé postavě českých dějin.

Jedním z hlavních organizátorů je její manžel, populární autor mnoha fantastických románů a povídek, Jiří W. Procházka. Odbornými radami autorce textů pomohl teolog a historik Richard F. Vlasák a o interaktivní doplňky se postarala Andrea Koblasová.

Už 30. ledna se od 17 hodin uskuteční vernisáž výstavy za účasti autorů a organizátorů.

Vyprávění o Komenském by se mělo dočkat i knižní podoby, ale v trochu jiné formě, než nabízí samotná výstava. Bude uspořádáno v podobném stylu jako autorčiny předchozí knihy typu Spolkla mě knihovna nebo Husité. Děj bude příběhem dětí, které se o Učiteli národů dozvídají zajímavé informace a komiksy z výstavy bude pouze proložen.

Komentáře (0)