Kniha jako zarážka dveří

blog

23.12.2015 v 18:56 / Geralt77 (176 views)
Kniha jako zarážka dveří
Když se vynalezl knihtisk a mi lidé jsme okusili to co je vědění ukryté v knihách,nemohli jsme tušit že ono kouzlo slov tištěných na papír může časem přerůst i v praktickou stránku.určitě si vzpomínáte že např.Foglara,Hrabala a mnoho dalších autorů se dalo za temné doby komunismu sehnat buď po antikvariátech a to ještě za úplatek,známe Sparty ve tvrdé krabičce atd,ale titul hlasající štastné zítřky se tisknul v nákladech dosti horentních.Dnes mám z té doby spousty titulů aby jsme nezapoměli a ejhle heuréka,vždyt takové sebrané spisy velkých vůdců a červená knihovna v čele s královnou ,,Rudá záře nad Kladnem"dobře slouží jako zarážka dveří čí podloží stůl když Vám povyroste dítko.není ten pokrok úžasný...

Komentáře (2)

Oldwomen
01.01.2016

Červená knihovna je terminus technicus pro zcela jiný typ literatury, než psal Antonín Zápotocký, Gusta Fučíkova, Bohumil Říha, J V Pleva, a a další před půl stoletím opěvovaní a ke klasikum nakročeni.

tester
29.12.2015

....Rok 1918 znamenal nejen konec války, ale i rozvoj sociálních hnutí, ...to je dnes překonané a pro dnešní čtenáře nepotřebné. Snad ke čtení pro čtenáře, kteří si chtějí připomenout hrozné sociální poměry v dřívějších dobách. Díky tržnímu hospodářství jsme se dnes dopracovali k dnešní rozvinutému sociálnímu systému, kdy děti nemající na obědy dostávají obědy zdarma. Kolik lidí žilo v dřívější době pod mosty, na skládkách odpadu a v kanálech autor knihy nepíše. Dnes není nutné za sociální práva bojovat, není důvod. Všeobecná spokojenost.

Geralt77 také napsal

Vánoční knihomolVánoční knihomol
blog