KNIHA & FILM

blog

24.10.2016 v 19:53 / Liliana2006 (1452 views)
KNIHA & FILM
Často se setkávám s otázkou...
co je lepší kniha nebo film?
Podle mě rozhodně kniha, ale skoro nikdo mi nevěří.
Když mi říkají kamarádi, že nemám tolik číst a mám se raději dívat na filmy, tak je neposlouchám číst se má. A v dnešní době je to vzácnost. A navíc ve filmu toho řeknou sotva půlku co je napsané v knize např. v Harry Potter
Kniha je prostě podrobnější .
Co je lepší podle Vás?
Pište prosím do komentářů =D

Komentáře (25)

Kika28
11.12.2018

Někdy se mi líbí víc kniha, ale někdy víc film.

Holanka
18.08.2018

Podle mě je lepší jednoznačně kniha. Kniha podle mě podněcuje čtenářovu fantasii. Člověk se může lépe vcítit do postav. Vypěstuje si k nim vztah, ať negativní či pozitivní. Na knihy bohužel v dnešní době nahlíží většina negativně. Nikdy jsem to nepochopila. Chápu, že ne každý je na čtení, ale znám lidi, který se čtení bojí. Nedej bože, aby tu knihu měli u sebe. Docela mě to mrzí, když pomyslím, co jsem s knihami prožila. Každopádně nejsem proti filmů. Mám ráda filmy, některé filmy se mi stejně jako knihy dostaly pod kůži. Přece jenom u mě v srdci ale, vítězí knihy. ❤️

sycorax1
29.10.2016

Také si raději přečtu knihu před zhlédnutím filmu. Je zajímavé pak porovnat, jak se moje pocity, zážitky a fantazijní představa shoduje s tou filmovou. To, jak se " v ní najdu", pak ovlivní i přijetí či nepřijetí filmu. Každé posouzení kniha x film je proto velmi individuální. Za mě vyhrála třeba filmová podoba u knihy Atlas mraků. Obráceným případem je u mě kniha Jméno růže. Přijde mi, že je i nemožné převést do filmové podoby duchovní hodnotu tohoto díla. Tak jak tu bylo již uvedeno, nastejno to pociťuji u knížek - Harry Potter. Ke knížce i filmu se ráda vrátím. Knihy mám ráda,ale film rozhodně nezatracuji. Naopak. V mnohém mi dovolí se ještě chvíli vrátit do světa k hrdinům, kteří mě uchvátili a filmová podoba je to nové, co mi známý knižní příběh může nabídnout. Mohu ho prožít znovu a přeci jinak, očima někoho jiného. Určitě se vám také stalo, že zhlédnutý film vyvolal řadu otázek a člověk pak k danému tématu "loví" knížky - ať už naučné nebo beletrii.
Mám ráda knihy, filmy, hudbu, obrazy... Připadají mi jako brány, kterými vstupujeme do světa fantazie. Bylo by škoda nechat ostatní brány zavřené a vstupovat jen tou jednou. A tak se nechme unášet silou slov, tónu, obrazu, děje..... a je jedno, kterou bránou vstoupíme. Důležité je, co si vybereme a přineseme bránou zpět. Co zůstane v našich srdcích a předáme dál.

Rezet
28.10.2016

Tak samozřejmě, že knihy jsou lepší...tedy téměř vždy. Existuje pro mě několik výjimek, kde film je stejně dobrý jako kniha. A jediný film, který byl lepší jak kniha jsou podle mě Pidilidi a to vlastně jen proto, že kniha mi přišla dost příšerná.

siena
27.10.2016

LucieWiki, věřte, že "myšlenky" se i do filmu dají promítnout...

koníček01
27.10.2016

já taky liliano2006

Liliana2006
27.10.2016

já se ale setkala s uživatelem co mě psal že je o moc lepší film a ne jednou i moje kamarádka je tu zaregistrovaná a víc se jí líbí filmy.

buccaneerka
27.10.2016

Ptát se na databáziknih, co je lepší, je trochu zbytečná otázka. :-) Jako ostatní, i já bych řekla, že celkově bývají lepší knihy, ale zažila jsem už i zklamání z knihy (třetí díl Divergence může být jako film fajn, ale kniha byla nic moc).

1