Když chybí láska rodičů – Podbrdské ženy od Jany Poncarové

blog

22. ledna v 19:59 / Mirila (283 views)
Když chybí láska rodičů – Podbrdské ženy od Jany Poncarové
Dostal se mi do rukou román Podbrdské ženy. Napsala ho Jana Poncarová.

Křehká Jana je redaktorka a textařka na volné noze. Žije v Plzni, miluje les a psaní. Kniha se mi dostala nejen do rukou, ale vtiskla se také do duše. Román pojednává o těžkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí let dávných.

O životě dříve a dnes
Jana věrohodně popsala těžký život na vesnici. Zavede nás na konec první světové války, do první republiky, do druhé světové války. Prožijete nástup komunismu a přičichnete k současnosti.

O rodičovské lásce
Ženy to dříve měly velmi těžké a snily své sny jen o samotě pod rouškou noci. Muži byli příliš zaměstnaní, přísní a sobci. Děti pak vyrůstaly v těchto více či méně nešťastných domovech. A svoje bolístky předávaly na další generaci.

Ač se příběh z větší části knihy odehrává na pozadí historických událostí a života rodiny Kucmanových, rodinná zranění se stejným způsobem předávají i v dnešní době.

Celou recenzi si můžete přečíst na mém blogu tuhykorinek.cz.

Komentáře (4)

Mirila
23. ledna

@JáJejí Děkuju!

JáJejí
23. ledna

Asi chyba místního blacklistu, napište to přímo majiteli webu - viz formulář, na který se dostanete v zápatí každé stránky přes odkaz Napište nám.
:-)

Mirila
23. ledna

@JáJejí

Jééé, taková ošklivá chyba. Ale když to zkouším opravit na copywriterka, tak mi to systém nedovolí a prostě píše copyrka... Opravila jsem na "textařka", díky moc!

JáJejí
23. ledna

Prosím pěkně, co dělá taková copyrka?