Kamil Marcel Hodáček, HAVARIJNÍ STAV :

blog

27.06.2012 v 15:38 / cmeli (1263 views)
Kamil Marcel Hodáček, HAVARIJNÍ STAV :
Byl jsem požádán o vhodné umístění této zdařilé recenze , tudíž tak činím. Zdůrazńuji publiku , že nejsem jejím autorem, pouze umístitelem. 
Útlá knížka skrývá silný náboj. Kdo jej odjistí, zjistí, jak naslouchat tajemnému rytmu minorit.

Tajemství je pak přesně to, co mladé generaci chybí : vše je zdánlivě nadosah, dostupné, k mání a ke koupi. Musíme vroucně doufat, že vše komerční stane se časem nudným. Poté se nevyhnutelně dostaví hlad po duchovním dobrodružství.
Pravda o tom, že duch vítězí nad materií, to není žádná fráze. Smysl života se otevírá tam, kde začíná úžas. Nikdy se nedopátráme tajemství vesmírného Universa - byla by to nuda. A dokonalí jsme až po smrti. Ale věčná touha pochopit, rozkrýt veliká tabu lásky, naděje, nesmrtelnosti - tato touha by mohla současníkům vrátit poezii. Umění je jediná zdravá droga, jediná schůdná cesta k mimosmyslovým vjemům.
K tajemství mysterií.
Ač se verše Kamila M. Hodáčka dotýkají těla, zároveň citlivým okem a zvídavou dlaní klepou na bránu tajů " o nichž se nemluví ".
Na bránu mysteria.

Jarmila Hannah Čermáková,
básnířka, divadelní scénáristka, výtvarnice

Komentáře (1)

cmeli
27.06.2012

Krásná , citlivá a moudrá recenze , jako je básnířka sama... Je to recenze nadčasová. Zbožně peněžní principy vstoupily příliš do našich životů, vlezle zvědavé kamery odhalují naši niternou intimitu a povrchně zdá se, že o objevená, odkrytá tajemství není nouze. Povrchní tělesnost však skrývá hlubinu tajemna a jak nás básník Kamil přesvědčil, i téměř animální popis intimního těla lze přetavit na krásnou a tajemnou poezii... Zaplať Bůh za básníky, že jsou a tajemno nám svým dílem neustále připomínají... Je to naše záchrana. Jarmilko - velice děkuji ... V.Ř.