Jak si užít knihu i v dusivém vedru!

blog

16.08.2015 v 14:36 / Ariko (484 views)
Jak si užít knihu i v dusivém vedru!
Ach ta vedra, hrozně mě zmáhají a to nejsem jediná- Pes je jak chcíplotina, holky zplavené, muž nevrlý...... A to se má člověk na co těšit?
Rozhodla jsem se zapsat tu pár postřehů, jak se dá vedro přežít a vychutnat si krásné chvilky s knížkou.
Úplně ideální je samozřejmě jít k vodě, pořádně se vycachtat a pak si ve stínu ležet na lehátku a číst. Jenže ne každý má to štětsí (třeba my máme smůlu, bydlíme v paneláku a otravovat každý den rodiče se nám taky nechce..... no nebo tedy chce, ale je nám to trapné :D )

Zásada číslo 1 : správné oblečení - pokud na sobě nemůžete mít plavky (doma to asi vypadá divně) a nechcete v bytě chodit ve spodním prádle (což tedy ve vedrech je asi to nej), zvolte něco hooodně vzdušného - já jsem zabrala muži jeho bavlněný nátělník - je hezky široký, má veeelké průramky a hlavně se na mě nikde nelepí. Zároveň si sepněte vlasy (s tím asi Kojak neměl nikdy problém), protože není nic horšího než krk celý mokrý - stačí jen trochu zafoukat a šup.... no znáte to, co vždycky říkávali naše maminky

Zásada číslo 2: správné místo : Miluju svůj ušák, je pohodlný, můžu si opřít hlavu a stulit se v něm jako v náručí malého obříka, ALE v horku si do něj rozhodně nelezu. Je super, ale má jednu nevýhodu - hřeje ze všech stran. Takže pokud si chcete číst, doporučuji sednout si na zem kde je plovoucí podlaha nebo lino. Žádný koberec, žádné polštáře

Zásada číslo 3: správné pochoutky : ve zkratce - slazené nápoje vám akorát nadupou do žaludku sacharidy a víc vás unaví. Dejte si raději vodu s citronem a ovoce.... i když já raději jen tu vodu s citronem, protože když čtu, nesmím jíst - knížka pak vypadá jako bryndák, a to rozhodně není žádoucí obzlášť tehdy, když máte knížku půjčenou nebo úplně novou.

Zásada číslo 4: prevence horka : tolik omýlané - zatáhnout žaluzie a neotvírat okna, jen tím vpouštíme teplo do bytu. Ale i večer se stále musím preventivně opatřovat - u nás doma je jeden velký zdroj tepla - plazmovka (naše stařičká, z mody vyšlá bazarová plazma. Kdysi dávno možná byla hitem, ale teď je z ní jen žrout energie a sálač tepla (v zimě v postatě nepotřebujeme ani krb :) ). V nejlepším případě apeluju na totální vypnutí, ale to samozřejmě nejde uhrát vždy.
Navíc - malý kvíz - co hřeje, svítí a není to naše telka? Anooo, je to oheň - žádné svíčky k nám v létě nesmí. Hezky si počkají na podzim, a to je zase rádi uvítáme.

Zásada číslo 5: pozor na sociální kontakt: znáte to, vezmete si knížku a stočíte se partnerovi do klína, nebo se o něj minimálně opřete. Ve vedru ani nááápad - naše pravidelná zcela neromantická věta - Posuň se, hřeješ - jooo joo je to krutá realita.

Na závěr chci říct - berte mě s nadhledem, ale věřte mi, že takhle to pomáhá nám. A co vy? Jak zvládáte vedra?
článek je zveřejněn také na mém blogu - www.bichlicka.blog.cz

Komentáře (2)

goldiex
16.08.2015

Musím přiznat, že při čtení mi vedro nevadí. Jinak ve vedru nemůžu dělat skoro nic, ale jakmile se ponořím do knihy, je mi všechno, co se kolem děje, lhostejné. Víc mi vadí, že v noci vedrem nemůžu spát. Řeším to tak, že čtu dlouho do noci :-)

notburga
16.08.2015

Já se snažím držet pravidla z čajového obřadu: "V zimě vyvolávejte pocit teple, v létě pocit chladu." Takže taková Cesta vlka, odehrávající se na Aljašce byla super ;) Ale ne vždycky to jde, samozřejmě...

Jinak čtení na plovoucí podlaze je pravidlem a to nejlépe v ložnici, kde je jakž takž chladno pořád.

Kontakt udržujeme s mužem jen minimální, obvykle ve stylu: já si čtu drbu ho nataženou tlapkou na zádech. Manželův nátělník také potvrzuji, i když já radši zabavuju špitálnické halenky. Není nad vzdušné plátno :)