Ironie osudu nebo má tam někdo nahoře zvrácený smysl pro humor?

blog

18.12.2013 v 17:03 / Kituska (794 views)
Ironie osudu nebo má tam někdo nahoře zvrácený smysl pro humor?
Už druhým rokem pracuji jako knihovnice v městské knihovně a myslím, že můžu mluvit za každou knihovnici, že časem si tu najde každý „svého čtenáře“. Já měla paní Růžičkovou (jméno je pozměněno).
O paní Růžičkové se vědělo, že ve své době to byla dáma na úrovni, která se oblékala dle vybraných trendů a oblečení si nechávala dovážet až z Londýna.
Ale jak to někdy u straších lidí chodí, časem na sebe přestala dbát. Je možné, že byla osamělá a už se neměla pro koho fintit a raději se uzavírala do sebe. Ve městě měla koupený luxusní byt, ale čím byla starší, tím více setrvávala na chatě nedaleko města, kde jí dělal společnost pouze její pejsek. Není mi známo proč raději trávila čas na zpustlé chatě, kde nebyla elektřina ani voda, když měla krásný byt ve městě.
Paní Růžičková ráda četla a tak hojně navštěvovala naší knihovnu, kde si nejraději půjčovala sešitkové české detektivky. Ovšem nepohrdla i kvalitnější literaturou.
Jak šel čas paní Růžičková nosila to samé oblečení a jelikož neměla na chatě vodu, začala chátrat a bohužel lidově „zavánět“.
Po šedesátce už to bylo neúnosné. Když paní Růžičková přišla do knihovny, už jsme preventivně otevíraly okna a čtenáři odcházeli do jiných místností. Odér byl tak silný, že jsme ho větraly hodiny a knihy, které nám přišla vrátit, bohužel nesly stejný zápach.
Nastalo září a my měly shon se středoškolskými čtenáři, kteří se začali shánět po povinné četbě. Ani jsme si nevšimly, že paní Růžičková delší dobu nepřišla. Nějací čtenáři nám řekli, že jí snad viděli o prázdninách procházet město.
Pak přišly noviny a tam jméno paní Růžičkové napsané na úmrtním listu. Ačkoliv mě její vůně netěšila, docela mě její smrt zamrzela. Bylo nám tu divné, že jí snad nebylo ani sedmdesát a již není mezi námi.
Jako dravé knihovnice, pídící po informacích, jsme začaly prohledávat noviny a zjistily jsme, že paní Růžičková uhořela ve své chatě i se svým nebohým pejskem.
Tou ironií bylo, že si před tím, než zemřela, půjčila u nás knihu 1001 knih, které musíte přečíst než zemřete….

Komentáře (5)

hankapimi
19.12.2013

Stáří a samota je nebezpečná kombinace...

nokid
19.12.2013

No jo, to se stává...

WEIL
19.12.2013

Je to ze života, věřím, že taková paní mohla existovat.

Takových osob mezi námi je. Třeba si čte i dál, pokud v další existenci je, a má tam povoleno číst.

knížečka2002
18.12.2013

Ta paní musela ale páchnout!!!!!