Incident s pitným režimem

blog

05.08.2016 v 13:17 / herdekfilek (481 views)
Incident s pitným režimem
Jednou v noci, někdy kolem půl třetí, si Karel Tvrdý přečetl na internetu dobré rady ohledně pitného režimu a byl vyděšen. Podle článku by měl být dávno mrtvý. Při čtení stáčel oči ke sklenici s vodou, kterou měl po ruce, podle všeho bylo toto množství jen přibližně 17 % doporučené denní dávky. Tvrdý takových sklenic vypil denně jen pět, což mu dávalo, po slabším zakolísání jeho matematických dovednosti, jen 85 % doporučené denní dávky. K dlouhému a spokojenému životu mu chyběla denně jedna sklenice. Když si spočítal, že celý svůj život pil jen 85 % denní dávky tekutin, a že tedy promarnil plných 32 let, aniž by tušil, aniž by věděl, rozhodl se od toho dne vypít právě o tu jednu sklenici víc a jako návdavek ještě jednu sklenici, aby dohnal to, co promeškal,. Pokud se dožije 64 let, bude jeho dluh vůči tělu splacen. Karel Tvrdý se usmál.

A jaké z toho plyne poučení? Karel se napravil, vrátil svému životu onu potřebnou jednu sklenici tekutiny, kterou doposud svému organismu upíral. Článek na internetu olajkoval a jako komentář uvedl svůj případ, kde se přiznal k tomu, že celý život pil jen na 85 %. Ve slově zmýlit udělal chybu. Na konci komentáře udělal milého smajlíka. Při odesílání komentáře se chopil sklenice a celou naráz ji vypil. Druhý den ho zajela tramvaj. Pod článkem o pitném režimu se s Karlem pokoušela komunikovat jistá Jarmila, na internetu vystupující pod jménem Jarunka, která se přiznala k plnění doporučené denní dávky tekutin na rovných 80 %. Bylo jí líto, že Karel neodepisuje. Udělala smutného smajlíka. Karlovi v tu dobu začala hnít měkká tkáň.

Komentáře (6)

Ikkju
07.08.2016

Ze života...

Raksa.A
07.08.2016

Jsem mrtvá, už nemusím - můžu pít, jen když mám žízeň!!!

herdekfilek
07.08.2016

raksa: pít hodně vody

Raksa.A
07.08.2016

Bezva! Nejsme samy! Tohle jsme s kamarádkami počítaly asi před měsícem. Zjistily jsme, že už jsme dávno mrtvé a tudíž si s tím nemusíme lámat hlavu.
Perlička pro kuřáky: Nedávno jsem někde přišla na průzkum o délce dožití - samota má na délku dožití stejně zhoubný vliv, jako kdybyste kouřili 15 cigaret denně. Takže co mám dělat v případě, že jsem poměrně ráda sama a k tomu kuřák????

Bilky
06.08.2016

Zábavné čítaníčko.
Smajla nedám, nech ma zajtra v Blave neprejde metro!

anad1
06.08.2016

Přesně tohle mě napadá, že radši nepřestanu kouřit. Berme život s nadhledem. Dana