Harry Potter a spol. se vrací!

blog

10.07.2014 v 21:36 / martula.07 (583 views)
Harry Potter a spol. se vrací!
Přestože J. K. Rowlingová slibovala, že už další Harry Potter nebude, je tomu právě naopak. Harry, Ron i Hermiona se vrací formou povídky, která je uveřejněna na webu Pottermore.com.

Staří přátelé se setkávají na Světovém poháru ve famfrpálu 2014 a ač by to nikdo nečekal, vypravěčkou je bulvární novinářka Rita Holoubková. Stále píše pro Denního věštce, a jak je u ní zvykem, nebere si servítky.

Harrymu je čtyřiatřicet, začínají se na něm projevovat známky stáří v podobě prvních šedivých vlasů a pokračuje v Pošukových stopách, tedy jako elitní bystrozor. Ron plešatí a vede vlastní kouzelnickou firmu. A Hermiona? Kde jinde bychom ji mohli najít než na vysoké pozici na Ministerstvu kouzel. A nejen to, podle Rity ji čeká strmý kariérní postup. Autorka nezapomněla ani na Ginny Potterovou nebo Nevilla Longbottoma.

Nezůstane však u jedné povídky. Už nyní je k dispozici článek Ginny Potterové pro Denního věštce, který pojednává o zápase mezi týmy Japonců a Američanů o třetí místo na Mistrovství světa ve famfrpále.

Necháte se vtáhnout zpět do Harryho světa? Nebo vás tato zpráva nechává naprosto chladnými?

Komentáře (0)