Háčkování: Vzory od A do Z

blog

04.03.2014 v 12:08 / evcak (1601 views)
Háčkování: Vzory od A do Z
Háčkování: Vzory od A do Z, kniha co mě probudila:) Před narozením prvního syna jsem propadla kouzlu pletení. Občas jsem i háčkovala, ale pletení bylo zábavné, háčkování spíše nudilo. Moc možností k improvizaci jsem v něm neviděla. Pletení trvalo kratší čas, na výběr bylo mnoho přízí, druhů oblečení, co se dalo vyrábět, vzorů... Po narození syna se ukázalo, že má alergii na prach a s pletením byl konec. Od té doby uběhlo 12 let, kdy jsem občas nostalgicky zavzpomínala na oblíbenou relaxační činnost. Pak se mi dostala do rukou tato novinka od nakladatelství Metafora.cz a během prvního listování mé nadšení narůstalo. Když jsem došla k háčkovaným vzorům s flitry a korálky, bylo jasno.

Už delší dobu se mi tu pod ruce motá 20 sáčků s korálky a netušila jsem, co z nich vytvořit. Vyhodit je byla škoda a ani jeden ze synů rozhodně netíhne k holčičím zálibám ve vytváření čehokoli. Navíc čekám miminko a možná to bude holčička. Takže mi hned vytanuly na mysli ty nádherné háčkované čepičky, které potkávám na internetu. Návody na jejich výrobu jsou snadno k nalezení, základy háčkování umím, to se nezapomíná a s touto knihou s dvěma sty vzory, bude každá taková čepička originál. Nehledě na to, že uháčkovat na miminko se dají i jné druhy oblečení, třeba bačkůrky, hračky, čelenky, ale i šatičky, vestičky apod. A výroba takového maličkého oblečení ani při háčkování netrvá věčnost.

Háčkovat se navíc dají i bytové dekorace, taštičky, náušnice, ubrusy, dečky, oblečení pro dospělé, šály, čepice, oblečky na panenky a mnoho dalšího. Viděla jsem i háčkovanou mísu apod.

Kniha Háčkování: Vzory od A do Z neobsahuje jen podrobné návody a ukázky 200 háčkovaných vzorů, ale také úplné základy. Dozvíte se informace o přízích, o háčcích, o tom, jak rozumět jednotlivým popiskům k návodům. Jak držet háček a přízi. A samozřejmě základní i komplikovanější techniky háčkování jako je základní řetízek, krátký a dlouhý sloupek, také navazování příze, změna barvy příze uprostřed řady, kromě toho i spojování dílů různými stehy a posléze i speciální oka, mezery, pecičky vějířky a další. Všechny popisy jsou doprovázeny podrobnými ilustracemi a fotografiemi.

Autorka Sarah Hazellová je zkušená pletařka a stejně tak bravurně zvládá i háčkování, kterému se věnuje mnoho let a prošla velkou řadů kurzů. Kniha je skvěle zorganizovaná. Na začátku je napřílad fotografický přehled všech obsažených vzorů. Takže pokud budete hledat nějaký konkrétní, nemusíte si pamatovat, kde asi zhruba byl, ale stačí nahlédnout na pár prvních stran a najdete ho rychle. Dále následují základy a od 34. strany už samotné návody na háčkování, pěkně očíslované od 1 do 200.

Komentáře (0)

evcak také napsala

Podezřelý, Robert CraisPodezřelý, Robert Crais
blog